İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rauf Denktaş 10. Yılında Anılıyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ölümünün 10. yılında özel bir konser ile anılıyor. Piyanist Rüya Taner’in vereceği konser 17 Ocak Pazartesi Saat 20.00’da Kadıköy Süreyya Operası’nda gerçekleşecek.

2001 yılından bu yana Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Özel Sanat Danışmanlığı’nın yanı sıra, “Kuzey Kıbrıs Bellapais Müzik Festivali” Sanat Danışmanlığını da yürüten ve Ankara Devlet Konservatuvarı’nda piyano öğrenimini Mithat Fenmen ve Tulga Çetiz ile sürdürmüş, 11 yaşında “Üstün Yetenekli Çocuklar Yetiştirme Yasası”ndan yararlanarak KKTC bursu ile Londra’da Guildhall School of Music and Drama’da Prof Joan Havill’in öğrencisi Rüya Taner; Rauf Denktaş’ın ölümünün 10’ncu yılında vereceği piyano resitalinin, onun ruhunda ve bütün hatıralarında hayat bulacağını düşünerek, bütün duygularıyla parmaklarıyla piyanonun tuşlarına dokunduracağını ifade ediyor.

Bilet fiyatları: 35-40 TL

Biletler 10 Ocak’ta satışa çıktı

-18 yaş üzeri misafirlerimiz etkinliğe gelmeden önce HES (Hayat Eve Sığar) uygulamalarının güncel olduğundan, HES Kod Ayarları bölümünün altında bulunan Risk Durumu, Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu alanlarının paylaşıma açık olduğundan emin olmalıdır. 

– HES uygulaması üzerinden 18 yaş üzeri misafirlerimiz tarafından aşı kartı gösterilmesi veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu bulunmaktadır. TC Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen aşı takvimini tamamlamış kişiler, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren, Covid-19 geçirmiş kişiler ise izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süre ile salona seyirci olarak girebilecektir. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise etkinliğe katılmasına müsaade edilmeyecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir