İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

19. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali 27 Ekim’de Başlıyor

Kültürlerarası Transfer Derneği tarafından ve TÜRSAK Vakfı Türkiye proje ortaklığı ile sayın Hüseyin Sıtkı başkanlığında 19. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’ bu yıl 27 Ekim01 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Türkiye’den T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu ile Almanya’dan Hessen Eyaleti Bilim ve Sanat Bakanlığı ,Frankfurt Anakent Belediyesine bağlı Kültür Dairesi ile Şehircilik ve Pazarlama dairesi ,Filmhaus Frankfurt ve sponsorlarımızın desteği ile düzenlenecek olan Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali kapsamında Türk sinemasının uluslararası arenada temsiline ve tanıtımına katkıda bulunmayı amaçlayan “Alman Sinemacılar Gözüyle Türk Filmleri Yarışması” bu yıl 7. kez gerçekleşecek.

Sinema sanatı aracılığı ile Türkiye ve Almanya toplumları arasındaki kültürel ve ekonomik paylaşımı artırmayı ve birlikte yaşam kültürüne katkıda bulunmayı amaçlayan  Uluslararası Türk Film Festivali | International / Frankfurt/M.  her yıl Türk Sinemasının nitelikli örneklerini Almanya’da geniş kitleler ile bir araya getiriyor.

ALMANYA’DA YARIŞACAK FİLMLER BELLİ OLDU

Uluslararası Türk Film Festivali | International / Frankfurt/M. kapsamında düzenlenen “Alman Sinemacılar Gözüyle Türk Filmleri Yarışması”nda yer alacak filmler ise belli oldu.

Filmler bu yıl yapımcı Cemal Okan’ın jüri başkanlığında yönetmen Mustafa Kara, oyuncular Hatice Aslan ve Asuman Dabak, sinema yazarı Olkan Özyurt, müzisyen Murat Evgin, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyona Bölümü Yardımcı Doç. Dr. Nilay Ulusoy’dan oluşan Türkiye Jürisi tarafından seçildi.

Alman Jürisinin değerlendirmesi sonucunda belirlenecek olan “En İyi Film”, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Görüntü Yönetmeni”, “En İyi Kadın Oyuncu”, “En İyi Müzik” ve “En İyi Erkek Oyuncu” kategorilerindeki 7 Altın Elma Ödülleri, 19. Uluslararsı Türk Film Festivali | International / Frankfurt/M.’ in 01 Kasım 2019 tarihindeki kapanış töreninde sahiplerini bulacak.

Türkiye Jürisi tarafından seçilerek yarışmaya alınan uzun metraj filmler ise Eylül ayında yapılacak basın toplantısıyla açıklanacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir