İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

23. Aydın Doğan Ödülü’nün Sahibi Şener Şen Oldu


Aydın Doğan Vakfı tarafından her yıl kültür, sanat, bilim ve edebiyat alanlarında, başarılara imza atmış kişileri ödüllendirmek amacıyla verilen ve Türkiye’nin en saygın ödüllerinden biri olarak kabul edilen ‘Aydın Doğan Ödülü’ne bu yıl büyük sanatçı Şener Şen layık görüldü.

Toplumun kültür ve yaşam kalitesini yükseltmeye katkı sağlamak amacıyla Aydın Doğan Vakfı tarafından, 1996 tarihinden bu yana her yıl, kültür, sanat, bilim, edebiyat gibi farklı alanlarda, ulusal ve uluslararası platformlarda övgüye mazhar olan kişi ve kurumları ödüllendirmek amacıyla verilen Aydın Doğan Ödülü’nün bu yılki kategorisi ‘Sinema’ olarak belirlendi.

Bu yıl 23.sü düzenlenen 2019 Aydın Doğan Ödülü, Türk Sinemasında farklı dönem ve ekollere yayılmış olarak, yalnızca başrolleriyle yıldızlaşmayan, bunun yanı sıra canlandırıldığı dönemlerde toplumun genelinin yalın tasvirleri olan karakterleri de büyük bir başarıyla canlandıran bir karakter oyuncusu olması, Türk Sinemasının en zor dönemlerinde yer aldığı özgün yapımlarla sinemamızın sürdürülebilir geleceğinde derin izler bırakmış olan, canlandırdığı rollerin işaret ettiği kişilik yapılarından bağımsız; samimi, halkın içinden gelen, topluma yabancılaşmamış rolleriyle toplumsal hafızamıza kazınan değerli bir yetenek oluşu; hep saygı duyulan ve toplumca sevilen bir kişi olması ile öne çıkan ve topladığı ödüller ile ulusal ve uluslararası alandaki başarılarıyla genç kuşaklara örnek olması nedeniyle sanatçı Şener Şen’e verildi. 23. Aydın Doğan Ödülü Şener Şen’e, Nisan ayında düzenlenecek bir törenle takdim edilecek.

Aydın Doğan Ödülü, Vakfın kurucusu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan adına düzenlenmekte; ödüllerin hangi dallarda verileceği her yıl, Vakıf Yönetim Kurulu’nca belirlenmektedir.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.