İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

24. Kuzey Kıbrıs Uluslararası Bellapais Müzik Festivali’nin Kapanış Konserini İtalyan Piyanist KIANN Yapacak

Müzik vakfı tarafından düzenlenen ve Avrupa Festivaller Birliği’nin de üyesi olan 24. Kuzey Kıbrıs Uluslararası Bellapais Müzik Festivali 21 Haziran’da sona eriyor. Melodilerindeki özgünlük ve sadelikle dinleyicilere ilham veren, herkesin kendinden bir şeyler bulduğu ve içselleştirdiği ezgilere sahip, İran asıllı İtalyan contemporary piyanist ve besteci Kiann, Bellapais Manastırı’nda gerçekleşen müzik festivali’nin kapanış konserini yapacak.

Kiann’ın müziği otoriteler tarafından dünya müziği, new age, contemporary klasik ya da bazen piyano müziği olarak değerlendirilmekte olup, farklı tarzları ve türleri bir araya getirerek onu benzersiz ve kişisel kılıyor.

Adından sıkça söz ettiren İstanbul merkezli KAM Management tarafından Türkiye-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyetler ve Mena bölgesinde temsil edilen sanatçı geçtiğimiz şubat ayında önce İstanbul’da iki konser, ardından Kahire ve İskenderiye’de üç olağanüstü konsere imza attı.

21 Haziran tarihinde 24. Kuzey Kıbrıs Uluslararası Bellapais Müzik Festivali’nin kapanış konserini yapacak olan sanatçıya bu defa İzmir Devlet Opera ve Balesi’nden ünlü mezzosoprano Aylin Aydın Odabaşı ve başarılı genç çellist Pelin Odabaşı eşlik edecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code