İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

29’59” Performans Programı Uzun Perşembe’de SALT Beyoğlu’nda

Sahne sanatları alanında üretim yapan Şima Uyar, Zeynep Günsür ile Selen Lun, Ezgi Türker, Deniz Ertaş van Gennip, Su Güney ve Ömer Turgut ile Evrim Akyay’ın 30 dakikadan kısa performansları 30 Mayıs Perşembe günü saat 21.00’de Açık Sinema’da.

Bu ay Salt Beyoğlu Uzun Perşembe’de, 1990’larda Almanya’nın başkenti Berlin’de “emlak, para ve güç” dengelerini araştıran Berlin Babylon [Babil Berlin] belgesel filminin gösteriminin ardından Açık Sinema’da A Corner in the World tarafından programlanan 29’59” performansları gerçekleştirilecek.

SALT Beyoğlu’nda Aslına Sadık Kalınmıştır sergisi ve Robinson Crusoe 389 kitabevi, SALT Galata’da Mihri: Modern Zamanların Göçebe Ressamı sergisi saat 22.00’ye kadar açık olacak.

19.00 // PERŞEMBE SİNEMASI: BERLIN BABYLON [BABİL BERLİN] (2001)

88 dakika. Almanca; Türkçe ve İngilizce altyazılı.

Perşembe Sineması ilkbahar gösterimlerinin bu son filmi, Berlin duvarının yıkılmasını takiben yeniden inşasına geçilen Berlin’de yıkımın dehşeti ve değişimin büyüsünü yansıtıyor. 2. Dünya Savaşı’ndan itibaren hasar gören kent dokusunu onarma, geçmişin izlerini silip başkent Berlin’i yeni yüzyıla hazırlama amacıyla yürütülen hummalı çalışmaları aktaran belgesel yapıma, 1980’de Batı Berlin’de kurulan efsanevi endüstriyel grup Einstürzende Neubauten’in müzikleri eşlik ediyor.

21.00 // A CORNER IN THE WORLD PERFORMANS PROGRAMI: 29’59”

Performans sanatları ve ilişkili alanlara odaklı A Corner in the World kolektifinin 2018’de başlattığı 29’59”, İstanbul’da yaşayan ve sahne sanatları alanında üretim yapan sanatçıların çalışmalarına alan açarak yeni formlara görünürlük kazandırmayı amaç ediniyor. Açık Sinema’daki 29’59” programı, başvuruyla seçilen, 30 dakikanın altında altı deneysel performanstan oluşuyor.

Zeynep Günsür  Alt gerçeklerin yeni kombinasyonları üst gerçekleri değiştirir mi? (15′)

Şima Uyar ve Ezgi Türker  Trio F5 (16′)

Deniz Ertaş van Gennip  Porselen Ten (11′)

Selen Lun  Eski Bir Atletin Büyüyen Ağrıları (15′)

Ömer Turgut  Güdü (3′)

Su Güzey ve Evrim Akyay  ‘tıkırtı’ (15′)

Görsel Joris van Gennip’in izniyle

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir