İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

5. ARTANKARA Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı İçin Geri Sayım Başladı


Bu yıl 5.si düzenlenecek olan, Türkiye’nin ve dünyanın pek çok ülkesinin önemli galerilerini, sanatseverlerini, sanatçılarını, kurum ve kuruluşlarını Ankara’da bir araya getiren ART ANKARA Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, 14-17 Mart tarihlerinde kapılarını sanatseverlere açmaya hazırlanıyor.

Dördüncüsü geçen yıl gerçekleşen ART ANKARA Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, çağdaş sanatın yenilikçi yüzünü keşfetmek, dünyanın ve Türkiye’nin pek çok yerinden katılan sanatçıları, bu sanatçıların yeni eserlerini keşfetmek isteyen sanatseverler ve bu eserleri gözlemlemek için sabırsızlanan koleksiyonerler için bir buluşma noktası niteliği taşıyor.

Geçtiğimiz yıl 10.000m2 lik bir alanda gerçekleştirilen fuara, resim, heykel, seramik, özgün baskı, fotoğraf, enstalasyon ve kavramsal sanat eserleriyle, 110 galeri ile sanatla ilgili kurum, kuruluş ve sanat inisiyatifleri katılmıştı. Türkiye’de dahil tam olarak 12 ülkeden galerilerin yer aldığı ve 37 ülkenin sanatçılarına ait eserlerin sergilendiği fuarda, 650 sanatçının 3.000’den fazla sanat yapıtı 43.000 sanatseverle buluşmuştu.

2019’da ise toplam 14 ülkeye ait farklı galerilerin, 41 ülkenin 750’den fazla sanatçısının 3.500 ‘ü aşan eserle katılacağı ART ANKARA, bu yıl da 4 gün boyunca Ankara’lıların buluşma noktası olacak gibi görünüyor.

2019 ART ANKARA Çağdaş Sanat Fuarı’nın ana teması“KADIN”… Kadınla ilgili çeşitli projelerin de hayata geçirileceği bir fuar olacak bu yıl.

Fuar, 14-17 Mart 2019 tarihlerinde 10.00-20.00 saatleri arasında ATO Congresium’da ziyarete açık olacaktır.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.