İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

9. Bodrum Türk Filmleri Haftası 19 Eylül’de Başlıyor!

Her yıl Türk filmlerini Bodrum ve Yunanistan’ın Kos Adası’nda buluşturan Ege’nin en keyifli etkinlikleri arasında yer alan “Bodrum Türk Filmleri Haftası”, bu yıl 19-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü destekleri ile Magazin Gazetecileri Derneği (MGD), Bodrum Sinema ve Kültür Derneği ile Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) tarafından düzenlenen 9. Bodrum Türk Filmleri Haftası, Kos Orpheus Sinemalarında, Oasis Cinemarine Sinemalarında, Bodrum Kalesi, İskele Meydanı ve Mumcular Köy Meydanı’nda Bodrumlu sinemaseverlerle buluşacak.

Bodrum ve Yunanistan’ın Kos adasında eş zamanlı olarak gerçekleşen etkinlikler çerçevesinde yılın gişe başarısı elde etmiş filmler gösterim sonrasında sanatçılar ve yönetmenlerinin de katılımıyla Bodrum Kalesi’nin büyülü atmosferinde izleyici ile buluşacak.

Ege’nin en keyifli etkinlikleri arasında yer alan ve 2 kıtada gerçekleşen organizasyonda Türk sinemasına emekleri geçen birbirinden kıymetli sanatçı ve yönetmenlere Emek Ödülleri de takdim edilecek.

Bundan tam 9 yıl önce sinemaseverleri yönetmen, yazar, oyuncu ve yapımcılarla bir araya getirmenin yanı sıra, Türk sinemasının son dönem filmlerini sinema işletmecileri ile buluşturan Bodrum Türk Filmleri Haftası, geçtiğimiz 9 yıl içerisinde daha da gelişerek sinema sektörünün heyecanla beklediği özel bir buluşmaya döndü.

Her gün farklı bir filmin galasının yapıldığı Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Yunanistan’ın Kos (İstanköy) Adası Türk filmlerini ağırlayacak. Bu yıl da Türk Filmleri haftası kapsamında film gösterimleri, 50’ye yakın filmin tanıtımları ile yönetmen ve oyuncuların katılımıyla söyleşiler gerçekleşecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir