İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Ah Bir Ataş Ver” Ekibinden Dünyada Bir İlk!

1953 yılında bir kaza sonucu batan Dumlupınar Denizaltısı faciasını konu alan “Ah Bir Ataş Ver” filminin ekibi dünyada bir ilke imza attı! Film 27 Temmuz 2019 tarihinde dijital mecralarda sinemaseverlerin karşısına çıktı ve yönetmenliğini sayın Gökhan Kaya’nın üstlendiği film, internet prömiyerini yaptığı iTunes ve Apple TV isimli platformlarda dünya çapında yayınlanan ilk kısa film olma ayrıcalığını taşıyor. Filme bunun yanı sıra Google Play, Amazon Prime Video ve Pantaflix gibi platformlardan da ulaşılabilecek.

Uluslararası 8 Ödül!

“Ah Bir Ataş Ver” filmi bu zamana kadar yurt içi ve yurt dışında birçok festivalde boy gösterdi ve sekiz uluslararası ödüle layık görüldü. Filmin festival macerası ise henüz sona ermiş değil. Film, yeni ödüllerin de iddialı adayları arasında yer alıyor.

Yaşanmış Bir Hikaye!

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından desteklenen filmin oyuncu kadrosunda ise Barış Akın, Gökmen Göçbeyli, Eray Ertüren, Metehan Kaya, Tamer Yılmaz, Özgür Molla ve Ulvi Kahyaoğlu gibi genç ve başarılı isimler yer alıyor.

Yaşanmış bir olaydan serbest uyarlama olarak çekilen “Ah Bir Ataş Ver” filmi, 1953 yılında Nara Burnu açıklarında seyreden Dumlupınar denizaltısının bir İsveç gemisi ile çarpışıp saniyeler içerisinde boğazın derinliklerine gömülmesini anlatıyor. Filmin devamında ise, denizaltının içerisinde mahsur kalan askerlerin kurtarılma umudu ve günler sürecek bir bekleyiş çarpıcı bir şekilde ele alınmış.

iTunes:
https://itunes.apple.com/tr/movie/ah-bir-ata%C5%9F-ver/id1470598431?l=tr

Fragman:

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code