İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Alişan Özaydın’dan Solo Kariyerinin İlk Şarkısı: Günlük

Griiyyy grubundan tanıdığımız Alişan Özaydın, solo kariyerinin ilk şarkısı “Günlük”ü OnAir Sahne etiketi ile yayımladı.

Alişan Özaydın “Günlük”te, yaşadığı Karaburun’da geçirmiş olduğu günleri ve yanındaki sevdiği insanlarla olduğu yerin boyutunun nasıl değişebileceğini anlatmaya çalışmış.

Müzisyen şarkısıyla ilgili ek olarak şu açıklamayı yapıyor: “Normalde her gün birbirinden farksız olan kırsal bir yer düşünün… Ve uzun süredir oradasınız. Böyle bir yerde sevdiğiniz insanlar da yanınızda olur ise, orasına farklı bir bakış açısı getirebilirsiniz.

Genel olarak yalnızlık temasını şarkılarımda işlemeyi çok seviyorum. “Günlük”te de biraz yalnızlığı bir döngüye sokarak günlerimi anlatmaya çalıştım.”

“Günlük”ün müzikal alt yapısında sadeliğe önem verdiğini vurgulayan Alişan Özaydın, duygunun dinleyiciye daha etkili geçeceği inancıyla şarkının kaydını yalın ve akustik enstrümanlarla gerçekleştirmiş.

Şarkının mix-masteringini ise son dönem birçok çalışmada imzasına rastladığımız, Art N Craft stüdyoda Hasan Azze üstlenmiş.


“Günlük”ü dijital müzik servislerinden dinleyebilirsiniz:

Spotify I Apple Music I Fizy I Muud I Deezer I YouTube Music

Alişan Özaydın Sosyal Medya:
Instagram I Twitter

OnAir Sahne Sosyal Medya:

MeetWeb IInstagram I Twitter I Facebook I TikTok I Linkedin


ALİŞAN ÖZAYDIN


1987 İzmir’de dünyaya geldi. Küçük yaşlarda dedesi sayesinde müzikle tanıştı. Birkaç koro tecrübesi ile birlikte orta okul zamanlarında gitarla tanıştı. İlk canlı müzik deneyimi 14 yaşında İzmir Urla Çeşmealtı’nda oldu. Sonrasında Lise döneminde TRT TSM stajyer radyo sanatçısı sınavlarını kazanarak giriş yaptı, fakat 1 sene sonra üniversite için Kıbrıs’a gitmek durumunda kaldı. Kıbrıs’ta 5 yıl boyunca çeşitli mekanlarda grubuyla birlikte sahne aldı. Uzun bir süre kurumsal sektörde çalıştıktan sonra 3 senedir hem çiftçilik yapıp hem de müziğe yoğunlaştı. İlk olarak kardeşi ile oluşturduğu Griiyyy ile müzik kariyerine başladı. Şimdi ise kendi solo çalışmalarına ağırlık vermiş durumda.
“Günlük”, Alişan Özaydın’ın solo kariyerinin ilk şarkısı.

Günlük

Günler aynı bir kaset başa sarıyor sanki,

Uykum sakin bir deniz rüzgâra teslim,

Kalbim duyamıyorum artık sessiz,

Senle beraber olmak o kadar iyi gelir ki bana

Senle

Kuşlar yine şu dalda hep aynı tonda ötüyor

Bulutlar kuzeye doğru süzüle süzüle akıyor

Fakat zaman hiçbir zaman geçmiyor

Senle beraber olmak o kadar iyi gelir ki bana

Senle

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code