İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Altın Portakal Sinema Okulu Başvuruları Açıldı!

3-10 Ekim 2020 tarihleri arasında 57. kez gerçekleşecek olan Antalya Altın Portakal Film Festivali, geleceğin sinemacılarına destek olmaya bu yıl da devam ediyor. Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve 150 öğrenciyi ağırlayan Altın Portakal Sinema Okulu için başvurular açıldı. Bu yıl 4-9 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Altın Portakal Sinema Okulu etkinlikleri çevrimiçi olarak yapılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde sinemaseverlerle buluşacak olan Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin gençlik projesi Altın Portakal Sinema Okulu, geleceğin sinemacılarına hayallerine ulaşmalarında destek olmayı ve ilham vermeyi amaçlıyor. Altın Portakal Sinema Okulu’na bu yıl Türkiye’deki üniversitelerde Radyo, Televizyon, Sinema, Medya, İletişim ve Görsel Sanatlar eğitimi alan 200 öğrenci seçilecek. Başvurular sonucunda seçilen öğrencilere özel olarak her sabah canlı dersler yapılacak. Bu derslerde sinema sektörünün önde gelen isimleri öğrencilerle tecrübelerini paylaşacak.

Festival, Altın Portakal Sinema Okulu’na katılamayan sinemaseverleri de unutmuyor! Herkesin erişimine açık olarak yayınlanacak söyleşi ve röportaj videoları ile Türkiye’nin dört bir yanından sinemaseverlere ulaşmak amaçlanıyor. Bu videolar, festival sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in geçen yıl belirttiği gibi “Gençler üretecek, Antalya gençlerle birlikte yükselecek” sloganıyla yola çıkan Altın Portakal Sinema Okulu için son başvuru tarihi 11 Eylül 2020 Cuma. Sinema öğrencileri başvuru formuna festival web sitesi üzerinden ulaşabilirler.

Başvuru formu için lütfen tıklayın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir