İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anadolu Yakasının Yeni Mekanı G&G Sanat Merkezi ilk Sergisini Devrim Erbil ile Açıyor


Ekim ayında ilk defa kapılarını açacak olan  G&G Sanat Merkezi, Çağdaş resim sanatının Türkiye’de ki en önemli temsilcilerinden Devrim Erbil’ in  “ÇEŞİTLEMELER”  temalı sergisini 2 Ekim – 2 Kasım  tarihleri arasında izleyicilerle buluşturacak.

Ressam Güher Elçiçek tarafından açılacak  G&G Sanat Merkezi, yepyeni bir heyecanla,  sanata öncülük ederek Anadolu yakasının en önemli merkezlerinden olmaya aday.  İlk açılış sergisini,  Türk resminin en önemli temsilcilerinden olan  Devrim Erbil’in ‘Çeşitlemeler’ sergisi ile yapacak olan merkezin galeri mekanında, sanatseverler, sanatçının çeşitli dönemlerine ait pentür, baskı ve halı eserlerinden oluşan geniş bir seçkiyi izleyecekler. 

Güher Elçiçek

Anadolu yakasında Çiftehavuzlar’ da Beyaz Köşk’ de açılacak G&G Sanat Merkezi, yıl boyunca sergiler, seminerler, workshoplar, söyleşiler ve kurslarla sanatseverlere ve genç yeteneklere kapılarını açacak. Merkez, Türk ve dünya sanatının önemli isimleri ile gerçekleştirilecek sergilerin yanısıra, resim, seramik, gravür atölyeleri ile birlikte sanatseverlerin hizmetine açılmış olacak.  Bünyesinde nitelikli eserleri barındıracak ve bunları sanatseverlere ulaştıracak.

Sanatseverler Beyaz Köşk’ün her katında farklı disiplinlerle buluşarak, yüzyıllık çam ağaçları bulunan bahçesinde rahatlıkla kahvelerini yudumlarken, sanatçılarla sohbet olanağı bulacak, isterlerse çeşitli kurslara da katılabilecekler. 

Küratörlüğünü Ressam  Ahmet Özel’in yaptığı, G&G Sanat Merkezi’nde düzenlenen Devrim Erbil’ in   “ÇEŞİTLEMELER” sergisi 2 Ekim – 2 Kasım tarihleri arasında  her gün 11:00 -18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. 

Gazete Sanat olarak biz de G&G Sanat Merkezi ülkemize hayırlı olsun diyoruz.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.