İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Anaphylaxis” Adlı Karma Sergi Paris Julio Artist Run Space’de!

“Gezegenimize yönelik en büyük tehdit, onu başka birinin kurtaracağına olan inançtır.” -Robert Swan

40 sanatçının katılımıyla İclal Gültekin küratörlüğünde hazırlanan Anaphylaxis Sergisi 25 Şubat-1 Mart 2023 tarihleri arasında Paris Julio Artist Run Space’de ziyarete açık olacaktır.

Hemen tedavi edilmesi gereken ciddi, potansiyel olarak hayatı tehdit eden bir alerjik reaksiyon anlamına gelen “Anapyhlaxis” kavramını konu alan sergide, sanatçıların eserlerini hazırlarken sürdürebilir malzemeler kullanmaya özen göstererek daimi olabilme yeteneklerine dikkat çekmeyi ve gelecek kuşakların ihtiyaçlarının karşılanması gayesi üzerine sanatseverleri düşündürmeyi hedeflemektedirler. Sürdürülebilirlik ve sürdürülebilir kalkınma kavramları, küresel düzeyde iklim değişikliklerinin ve çevresel bozulmaların giderek artış gösterdiği günümüz dünyasında en çok tartışılan konular arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

İşaretli eserlerin satışından elde edilen tüm gelir Türkiye’de gerçekleşen merkez üssü Kahramanmaraş olan ve çevre illerde etkisini gösteren deprem bölgesine yardım edilmek üzere bağışlanacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir