İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anjelika Akbar, Açık Diyalog İstanbul’da Sanatseverlerle Buluşuyor

Açık Diyalog İstanbul, Mayıs ayında da birbirinden önemli isimleri sanatseverler ile buluşturmaya hız kesmeden devam ediyor. Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Anjalika Akbar, 11 Mayıs Cumartesi günü Açık Diyalog İstanbul’da sevenleriyle buluşacak.

Farklı kültürel geçmişleri, deneyimleri ve sanatçıları izleyiciler ile buluşturma noktası olan Açık Diyalog İstanbul’un 11 Mayıs Cumartesi günkü konuğu besteci ve piyanist Anjelika Akbar. Moderatörlüğünü Billur Tansel’in üstleneceği buluşmanın başlığı ise Anjelika Akbar’ın Türkiye’de bestelediği  “Aşk Çemberi/Circle of Love” Piyano Konçertosu.

Saat 17:00- 19:00 arasında gerçekleşecek olan etkinlikte Akbar, piyano ile beste örneklerini seslendirirken aynı zamanda çocukluğunu, müzik eğitimini, Türkiye serüvenini ve yeni projelerini katılımcılar ile paylaşacak.

Katılım, info@opendialogueistanbul.com adresi ve 0212 232 76 62 nolu iletişim numarasından yapılacak.

Anjelika Akbar Hakkında

Senfonik Orkestra ve Oda Orkestrası ile koro, piyano ve diğer enstrümanlar için 500’den fazla bestesi bulunan Anjelika Akbar, 2,5 yaşında iken nota biliyor ve piyano çalabiliyordu. 4 yaşındayken ‘Mutlak Kulak’ yeteneği fark edilen Anjelika Akbar, Moskova Tchaikovsky Devlet Konservatuvarı öğretim üyelerinin dikkatini çekti ve konservatuar bünyesindeki okula kabul edilip, eğitimine okulun Taşkent Uspenski şubesinde devam etti. 11 sene boyunca piyano ve bestecilik bölümünde Prof. Boris Zeydman, Valentina Fadeeva ve Aleksandr Berlin’in öğrencisi oldu. Sonrasında 5 sene boyunca Taşkent Devlet Konservatuarı’nda ‘Bestecilik’ bölümünde Prof.A. Berlin ve Prof. F.Yanov-Yanovsky ile beste ve orkestrasyon eğitimini tamamladı. Sovyetler Birliği  Besteciler Kurulu, Anjelika Akbar’ı “En İyi Genç Besteci” olarak seçti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code