İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Art Maker Lab Buluşma Etkinlikleri”nde Çağdaş Sanatçı Ali Alışır ile Görüntü Atölyesi

İstanbul Modern’de gençlere ve çocuklara sanatı yeni teknolojilerle üretme imkanı sunan Art Maker Lab Öğrenme Merkezi, 22 Haziran’da çağdaş sanatçı Ali Alışır’ın Görüntü Atölyesi’ne ev sahipliği yapıyor.

İstanbul Modern’in İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen Art Maker Lab Öğrenme Merkezi’nde gençler ve çocuklar sanat ve teknolojiyle buluşmaya devam ediyor.

Sanatçı Ali Alışır atölye çalışmasında çocukları, dijital teknolojilerle görüntüler oluşturmaya davet ediyor. Çocuklar bu atölyede, çektikleri fotoğrafları tabletlere yüklenen mobil uygulamalarla resimsel imgelere dönüştürüyor. Bir görüntünün dijital yollarla nasıl değiştirilebileceğini deneyimleyen çocuklar, teknolojiyle sanat üretmenin yollarını keşfediyor.

Tarih: 22 Haziran 2019, Cumartesi

Saat: 16.00-18.00

Detaylı bilgi ve rezervasyon: 0212 334 73 41 veya egitim@istanbulmodern.org

Atölye, 8-10 yaşlarında 15 katılımcı ile sınırlıdır.

Ücretsiz atölyeler

“Robotlar Sanat Yapar mı?” ve “Art Maker Lab Buluşma Etkinlikleri” isimli iki farklı eğitim etkinliğini içeren Art Maker Lab Öğrenme Merkezi programı, pazartesi günleri hariç, hafta içi her gün okul grupları ve hafta sonları bireysel katılımcılar için ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. 7-15 yaş arası çocukların katılabileceği Art Maker Lab, müzede özel donanımlara sahip bir mekânda gerçekleştiriliyor. Katılmak için rezervasyon yaptırmak yeterli oluyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code