İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Art Maker Lab’de Mert Aydın ile Seslendirme Atölyesi Başlıyor

İstanbul Modern’de gençlere ve çocuklara sanatı yeni teknolojiler ile üretme imkanı sunan, Art Maker Lab Öğrenme Merkezi, tiyatrocu ve seslendirme sanatçısı Mert Aydın’ın Seslendirme Atölyesi’ne ev sahipliği yapıyor.

İstanbul Modern’in İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen Art Maker Lab Öğrenme Merkezi’nde gençler ve çocuklar teknoloji ve sanatla buluşmaya devam ediyor. “Art Maker Lab Buluşma Etkinlikleri” kapsamında gerçekleştirilen atölye çalışmasının 27 Temmuz Cumartesi günkü konuğu tiyatrocu ve seslendirme sanatçısı Mert Aydın olacak.

Sanatçı Mert Aydın, atölye çalışmasında çocukları, karakter yaratımı ve hikâye anlatımının temel unsurlarından seslendirmeye ve bu alanda kullanılan dijital ve mekanik araçların olanaklarına odaklanmaya davet ediyor. Çocuklar atölyede önce koleksiyon sergisi “Şimdinin Peşinde”yi geziyor ve en çok etkilendikleri sanat çalışmalarını konu alan kısa senaryolar hazırlıyor. Sonrasında, sanat çalışmalarının kahramana dönüştüğü seslendirmeler yapan çocuklar, ses kayıtları kullanıyor ve dijital uygulamalarla çalışmalarını zenginleştirip atölyenin sonunda aileleri ile performanslarını paylaşıyorlar.

Tarih: 27 Temmuz 2019, Cumartesi

Saat: 16.00-18.00

Detaylı bilgi ve rezervasyon: 0212 334 73 41 veya egitim@istanbulmodern.org

Atölye, 8-10 yaşlarında 15 katılımcı ile sınırlıdır.

Ücretsiz atölyeler

“Robotlar Sanat Yapar mı?” ve “Art Maker Lab Buluşma Etkinlikleri” adlı iki farklı eğitim etkinliğini içeren Art Maker Lab Öğrenme Merkezi programı, pazartesi günleri hariç, hafta içi her gün okul grupları ve hafta sonları bireysel katılımcılar için ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. 7-15 yaş arası çocukların katılabileceği Art Maker Lab, müzede özel donanımlara sahip bir mekânda gerçekleştiriliyor. Katılmak için rezervasyon yaptırmak yeterli.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code