İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Atölye Cer’de Artist Talks Etkinliği Gerçekleştirildi

İyilik İçin Sanat Derneği ve Ege Yapı iş birliği ile hayata geçirilen Atölye Cer projesinde yer alan sanatçıların hazırladığı sergi serisi kapsamında Artist Talks etkinliği gerçekleştirildi. Atölye Cer projesinde düzenlenen serinin ilk sergisinde yer alan sanatçılardan Hakan Cingöz, Tolga Turan ve Şevket Sönmez eserlerini ve sanata bakış açılarını anlattı.

Atölye Cer’de devam eden serinin ilk sergisinde yer alan sanatçılardan Hakan Cingöz, Tolga Turan ve Şevket Sönmez, eserlerini, sanata bakış açılarını, sanat yaşamı ile ilgili deneyim ve bilgilerini aktardı. İyilik İçin Sanat Derneği üyeleri, Cer İstanbul projesi sakinleri, atölye sanatçıları ve birçok sanatseverin katılımıyla gerçekleşen sohbette katılımcılar arasında Sanat Eleştirmeni Ali Şimşek de yer aldı.

Cer İstanbul projesinin içerisinde, Türkiye’de ilk kez bir şantiye alanında hayata geçirilen proje olma özelliğini taşıyan Atölye Cer’de gerçekleştirilen sohbetin ardından konuklar sergiyi gezdi. Cer İstanbul sakinlerinden koleksiyonerlerin ilgiyle takip ettiği sergiden birçok eser de alıcı buldu.

Geliştirdiği yapılarda sanata verdiği değeri görünür kılmaya özen gösteren Ege Yapı ve Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunan İyilik İçin Sanat Derneği iş birliği ile hayata geçirilen Atölye Cer projesi, seçkin sanatçıların çalışmalarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Tarihi Yarımada’da hayata geçirilen Atölye Cer projesiyle genç ve yetenekli sanatçıların sanatsal üretimi için gerekli atölye ihtiyacı karşılanırken, kültürel bir miras olan sanatın nesiller boyu aktarımı için gerekli ortam sağlanıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir