İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bilfenli Öğrenciler ve Kubat’tan Muhteşem Konser

Türkiye’nin ilköğretim düzeyindeki öğrencilerinden kurulu ilk ve tek filarmoni orkestrası olma özelliği taşıyan ‘Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Korosu’, muhteşem bir geceye imza attı. 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan yaklaşık 500 kişilik orkestra ve koro, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen geleneksel yıl sonu konserinde ünlü sanatçı Kubat ile birbirinden güzel türküler seslendirdi.

2018 – 2019 öğretim yılının sona ermesine sayılı günler kala, Bilfen Ortaokullarının İstanbul içi ve İstanbul dışı tüm kampüslerinden, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda seçilen 6, 7 ve 8. sınıflarından oluşan  yaklaşık 500 kişilik Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Korosu, bu kez Türk Halk müziğinin eşsiz sesi Kubat ile aynı sahneyi paylaştı.

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen geleneksel yıl sonu konserinde Bilfenli öğrencilerle aynı sahneyi paylaşan Kubat, birbirinden güzel türküleri öğrencilerle birlikte seslendirdi.  Orkestra öğrencilerinin keman, bağlama, flüt, gitar, klarnet, orff, obua, korno ve çellolarını konuşturduğu gece, uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek görüntülere sahne oldu. ‘Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Bilfen Korosu’yla birlikte olmaktan çok mutlu olduğunu belirten sanatçı Kubat, özellikle bu eşsiz orkestra ve koronun çalışmasına katkıda bulunan 90 müzik öğretmenine ayrıca teşekkür etti.

Türküler Emin Ellerde, “Gençliğin Elinde”

Bugüne kadar sayısız ödül aldığını belirten ünlü sanatçı Kubat, “En güzel ödül beni buraya davet etmeniz ve Bilfenli öğrencilerle bu güzel geceyi birlikte gerçekleştirmek. Bu organizasyonun mimarı Bilfen Okulları müzik öğretmenlerine özellikle teşekkür ederim. İnanılmaz bir ekiple birlikteyim.” dedi. Türküler yayıldıkça, büyüdükçe daha mutlu olduğunu ve bu organizasyon için iki gündür heyecandan uyuyamadığını söyleyen ünlü sanatçı, asıl alkışı öğrencilerin ve onları müziğe, sanata yönlendiren ailelerinin hak ettiğini dile getirdi.

Gelenekselleşen Yıl Sonu Konseri

Daha önceki yıllarda Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Teoman, Kenan Doğulu, Emma Shapplin, Sertap Erener, Nilüfer, Enrico Macias ve Candan Erçetin gibi dünyaca ünlü birçok isimle aynı sahneyi paylaşan öğrenciler, performansları ile izleyenleri resmen büyüledi. Bilfen Okullarında evrensel bir kültür dili olarak benimsenen enstrüman eğitiminin bir sonucu olan gecede perde; orkestranın çaldığı “The Avengers” adlı parça ile açıldı. Orkestra şefliğini Bilfen Müzik Öğretmeni sayın Atilla Azizi’nin yaptığı konser programında, sanatçı Kubat ve Bilfen öğrencilerinin beraber seslendirdikleri “Gesi Bağları”, “Fidayda”, “Ah Yalan Dünya” ve “Gönül Dağı” türküleri izleyenlerden büyük alkış aldı.

Haliç Kongre Merkezi’ni dolduran 2500 davetlinin büyük bir keyifle izlediği konserde Bilfen Müzik Öğretmeni sayın Özgür Önal’ın seslendirdiği “Uzun İnce Bir Yoldayım” türküsü de geceye ayrı bir renk kattı. Türkiye’nin en önemli halk müziği sanatçılarından Kubat, Anadolu ezgilerine yer verdiği konserinde  “Doyulur mu”, “Bu Gün”, “Bahçe Duvarından Aştım”, “Kerimoğlu” ve “Yas” isimli dillerden düşmeyen türküleri de seslendirdi. Kubat, enstrümanları ve sesleri ile kendisine eşlik eden öğrencilere teşekkür ederek öğrencilerle birlikle konserin finalini “Bu Gala” türküsüyle yaptı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code