İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Boğaziçi Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü” Öğrenci Sergisi 2019

İki kıtayı birbirine bağlayan panoramik güzelliği yanında seçkin eğitimiyle de Türkiye’nin en önde gelen devlet üniversitelerinden “Boğaziçi üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü” öğrenci sergisinden bahsetmek istiyorum değerli Gazete Sanat okuyucularına…

Müzik, seramik, heykel, uygulamalı sanatlar, grafik, drama, fotoğraf ve resim derslerinden oluşan teorik ve uygulamalı sanat eğitimi verilen fakültenin 2 dönem sonu çalışmaları Heykel eğitimi öğretim görevlisi  “Nilgün Çakmak” yöneticiliğinde ziyaretçilere açıldı.  Güz ve Bahar dönemi çalışmaları sonunda açılan bu sergi her sene sonunda yeniden sanat severler için görücüye çıkıyor.

Sergi bünyesinde ise öğrencilerin kendi bünyesinde yaptığı ” heykel ve seramik” çalışmalar mevcut. Sergi aslında öğrenciler için final niteliği taşıyor.

Öğretim görevlisi “Nilgün Çakmak”  sergi için öğrencilere konu başlıkları vermek yerine kendi hayal güçleri ile konu belirlemelerini ve çocukluk  döneminden bu yana var olan yüksek hayal güçlerini eserlerine yansımalarını, tercih ediyor.

Meraklısına duyurulur!

Farklı birçok teknik ve malzemelerle hazırlanan  heykel ve seramik çalışmaları  yıl sonu sergileri her yıl “Boğaziçi üniversitesi Güney kampüste” ziyaretçilerini bekliyor…

Başta emeği geçen saygıdeğer hocamız olmak üzere , öğrencilere, okul bünyesi görevlilere ve sanat sever ziyaretçilere teşekkürlerimi sunarım.

Yeni bir sanat haberinde görüşmek üzere,  hoşça kalınız!

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code