İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Boğaziçi’ndeki Hindistan” Festivali yoga, Bollywood dans atölyeleri ve Harpreet konseri ile kampüslerde devam ediyor!


Boğaziçi’ndeki Hindistan – India by the Bosphorus Festivali 19 Nisan’da Bahçeşehir Üniversitesi ve 22 Nisan’da Koç Üniversitesi’ndeki birbirinden keyifli ve eğlenceli atölye çalışmaları ve konserler ile devam ediyor.

Hindistan Tamamlayıcı ve Alternatif Terapiler Bakanlığı’nın desteği ile yapılacak yoga sanatı ve teknikleri ile Ayurveda antik bilim ve refahı üzerine atölye çalışmalarının ardından, Bollywood filmlerinin ünlü koreografı ve dansçısı Gilles Chuyen Bahçeşehir ve Koç üniversitesi kampüslerinde düzenlenecek enerjik workshoplar’da Bollywood danslarının püf noktalarını öğretecek.

Bahçeşehir ve Koç üniversitelerinde birer konser verecek olan çağdaş halk ozanı olan Harpreet ise sadece Hintçe değil, farklı lehçelerde söylediği orijinal besteleri ve muhteşem sesi ile tanınan sıra dışı bir şarkıcı. Rumi ve Faiz gibi ünlü şairlerin şiirlerini Hint halk müziği ile birleştirerek yeniden hayat veren Harpreet, her yaştan izleyiciyi kendine çeken güçlü sahnesiyle İstanbulluları coşturacak.

Hindistan Büyükelçiliği, Hindistan’ın öncü sanat ve eğlence şirketlerinden Teamwork Arts,T.C. Dışişleri Bakanlığı ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde, iki ülke arasındaki yakın işbirliğinden güç alan Boğaziçi’ndeki Hindistan – India by the Bosphorus Festivali, Gülermak ana sponsorluğu ve Indorama Ventures, Çelebi, Polyplex, TAFE, Yüksel Proje ile Reliance ortak sponsorluğunda düzenleniyor.

Tarih: 19 Nisan, Cuma

Mekan: Bahçeşehir Üniversitesi

Saat: 10:30 Yoga dersi

15:00 Bollywood dans workshop

19:00 Harpreet konseri

Tarih: 22 Nisan, Pazartesi

Mekan: Koç Üniversitesi

Saat: 10:30 Yoga dersi

15:00 Bollywood dans workshop

19:00 Harpreet konseri

Etkinlikler herkese açık ve ücretsizdir.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.