İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

bomontiada ALT “Anons” ve “Museo” yu Ağırlayacak


bomontiada’nın Başka Sinema işbirliği ile  düzenlediği “Sinema Günleri” hız kesmeden devam ediyor. Başarılı yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun’un yönetmenliğini yaptığı “Anons” filmi bu akşam sinemaseverlerle buluşacak. 75. Venedik Film Festivali Jüri Özel Ödülü de dahil olmak üzere bugüne kadar toplam 4 ödül kazanan filmin gösteriminin ardından, yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun’un katılımıyla bir de söyleşi gerçekleştirilecek.

Ayrıca bomontiada ALT, 2 Şubat Cumartesi günü  saat 17.00’de yönetmenliğini Alonso Ruizpalacios’un üstlendiği “Museo” filmine de  ev sahipliği yapacak.

Anons

Tarihler 1963 yılının Mayıs ayını göstermektedir. Ankara’da başlayacak olan bir darbenin İstanbul ayağında görevli olan dört askerin yaşadığı olayları izleyeceğiz filmde. Etkili bir bildirinin darbenin başarısında önemli olacağını, halkı da bu sayede yanlarına çekeceklerini düşünen dört askerin yaşadıkları.. Bu askerler, Darbe gecesi Ankara’daki radyolarda okunacak darbe bildirisinin bir benzerini İstanbul’da okuma planı yaparlar ancak işler hiç de planladıkları gibi gitmez.

Tarih: 31 Ocak, Perşembe

Saat:20:30

Mekan: bomontiada ALT

Bilet Fiyatı: Tam 20 TL, Öğrenci 15 TL

Biletler Mobilet’den temin edilebilir.

Museo

1985 yılında, veterinerlik bölümünden mezun olamamış iki genci izliyoruz bu kez. 30’lu yaşlarına gelmelerine rağmen ayakları üzerinde duramamış Juan Nuñez (Gael García Bernal) ve Benjamin Wilson (Leonardo Ortizgris) hayatlarını anlamlı kılmak için daha önce hiç denenmemiş bir işe girişirler. Mexico City’deki Antropoloji Müzesi’nde bulunan çok değerli parçaları, Noel gecesi çalmayı başarırlar ve bu olay ülkede büyük bir infial yaratır. Bu çılgın iki kafadar, Meksika devletinin aradığı en önemli iki kişi haline gelince kaçmak zorunda kalırlar.

Tarih: 2 Şubat, Cumartesi

Saat:17:00

Mekan: bomontiada ALT

Bilet Fiyatı: Tam 20 TL, Öğrenci 15TL

Biletler Mobilet’den temin edilebilir.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.