İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Burak Bulut Yıldırım Fotoğraf Projeleri ile Almanya’da

Fotoğraf sanatçısı Burak Bulut Yıldırım, 11. Türk Kültür Günleri kapsamında 14-24 Ekim 2019 tarihleri arasında Almanya’da Ayaküstü-In Haste ve Kara Işık-Black Light fotoğraf projelerini sergileyecek. Sergilerden elde edilen gelir ise Almanya’daki Türk kökenli gençler için geliştirilen sosyal sorumluluk projelerine bağışlanacak.

Almanya’da yaşayan Türk Akademisyen ve iş adamları tarafından 2006 yılında kurulan Turkish Round Table Club e.V. (TRTC) derneğinin bu yıl 11.’sini düzenlediği Türk Kültür Günleri kapsamında farklı disiplinlerdeki sanatçıları 14-24 Ekim 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Heilbronn şehrinde konuk edecek. Sony Alpha Avrupa marka elçisi ve IPA – Uluslararası Fotoğrafçılık Ödüllerine sahip Burak Bulut Yıldırım da Ayaküstü (In Haste) ve Kara Işık (Black Light) fotoğraf projelerini sergileyecek. Sanatçı fotoğraf sergisi satışlarından elde edeceği gelirin tamamını Turkish Round Table Club e.V. Derneği’nin Almanya‘da yaşayan Türk kökenli çocuk ve gençlerin bağımsız bireyler olarak yetişmelerini amaçlayan eğitim ve sağlık alanlarındaki sosyal sorumluluk projelerine bağışlayacak.

Kentteki yabancılaşmaya dair bir başkaldırış!

11.Türk Kültür Günleri kapsamında birbirinden farklı fotoğraf projelerini sergiyecek olan sanatçı, “Ayaküstü” (In Haste) isimli çalışmasında kentin gündelik akışındaki tuhaf karşılaşmaların izini sürüyor. Kentin birbirinden farklı noktalarında ansızın beliren balerinlerin kısa performanslarından yola çıkan sergi; kent ve sahne, kentli ve seyirci gibi kavramları iç içe geçirerek, kentteki mekân ve zaman algılarının değişkenliği üzerine düşündürüyor. Çekimleri 3 yıl süren, ilk kez 2014 yılında İstanbul’da sergilenen fotoğraflar 5+1 edisyon olarak sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Siyah ışık kullanarak fotoğrafçılığa görülemeyen detaylar ekleniyor.

“Kara Işık” (Black Light) sergisinde ise sanatçı, görünmeyen, siyah ışık olarak da adlandırılan ultraviyole ışıkları altında özel UV boyalarıyla renklenmiş portre fotoğrafları üretiyor. Çekimleri devam eden ve ilk kez Türk Kültür Günleri’nde Helibronn’da 5+1 edisyon olarak beğeniye sunulacak sergi, her biri ışığa dönüşen renklerle göremediklerimizin büyülü dünyasına sanatseverleri davet ediyor.

Burak Bulut Yıldırım Hakkında

2005’den bu yana fotoğraf çalışmalarını sürdüren sanatçı Burak Bulut, ağırlıklı olarak portre, nü ve moda fotoğrafları çekiyor. Sony Alpha Avrupa marka elçisi olan sanatçı Bulut, IPA – Uluslararası Fotoğrafçılık Ödülleri yarışmasında 2012’de Fine Art-Portrait ve 2017’de Advetorial-Industrial kategorilerinde mansiyon ödülü kazandı. Türkiye, İtalya ve Yunanistan’da kişisel fotoğraf sergileri gerçekleştirdi ve bunun yanı sıra karma fotoğraf sergilerine katılan sanatçı fotoğraf okulunda 12 yılda 6.000 kişiye fotoğrafçılık eğitimi verdi.

Bilgi İçin: Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi

Özlem Barış 

bilgi@burakbulut.net

+90 (532) 511 69 92

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code