İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Celil Sadık’ın “Uygarlığın Ayak İzleri: Rönesans’tan Barok Dönem’e Sanat Dehaları” Kitabı Çıktı

“Günümüzde sanat tarihi ile ilgilenenlerin meraklı insanlar olduğunu düşünüyorum. Hayatın özüne varmak; geçmiş ve geleceği bir araya getirip ikisini birden okumak ve çağımızın olanca hızına rağmen yavaşlayıp küçük bir nefes almak isteyen insanlar…”

Celil Sadık

Polisiye Kurgunun Matematiğiyle Sanat Tarihini Yan Yana Getiren Yeni Bir Dizi: UYGARLIĞIN AYAK İZLERİ

Sanatseverlerin “Tarihli Sanat” adlı web sitesi ve “Sanatın Tarihi” (@sanatntarihi) kullanıcı adıyla yaptığı paylaşımlardan tanıdığı  Sanat Tarihçisi Celil Sadık, bugüne kadar sosyal medya çağının tüm nimetlerinden faydalanarak yüzbinlerce takipçisini zamanda yolculuğa çıkardı. Bu kitaptaysa uygarlığı biçimlendiren sanatçılar ve eserlerinin öykülerini, olabilecek en romansı ve yalın bir dille anlatıp bir gizem avına dönüştürüyor. Üstelik Leonardo, Bernini, Michelangelo ve Caravaggio üzerinde durduğu bu ilk cilt, yalnızca bir başlangıç!

Uygarlık tarihinin ikonik isimleri üzerinden yapılan bu okumada sanatçıların hayatından en az bilinenleri öğrenmekle kalmıyor, eserlerinde saklı sırları da birer birer deşifre ediyoruz.

POLİSİYE KURGUNUN MATEMATİĞİYLE SANAT TARİHİNİN GİZEMLERİNİ BULUŞTURAN BU YENİ EVRENE HOŞ GELDİNİZ!

Celil Sadık kimdir?

Celil Sadık, 26 Ekim 1991 yılında Ankara’da doğdu. Pamukkale Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Sanat Tarihi Bölümü’nden 2016 yılında mezun oldu. Fakülteyi “Bizans Dönemi Ankara’sı” ve “Roma Hamamındaki Bizans Eserleri” adlı çalışmalarla tamamlayan Celil Sadık’ın uzmanlık alanı Bizans ve Batı sanatıyla modern sanatlardır. Tez için Ankara’da altmışın üzerinde köy gezerek Bizans Dönemi yerleşkeleri ve eserlerini inceledikten sonra mesleğini seven, bilgilerini daima canlı tutmak isteyen bir sanat tarihçisi olarak “Tarihli Sanat” (www.tarihlisanat.com) adlı bir web sayfası oluşturup makalelerini yayınlamaya başladı. @sanatntarihi kullanıcı adıyla sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapan Celil Sadık’ın yüz binlerce sanatsever takipçisi bulunmakta. Son bir yıldır İstanbul ve Ankara’daki çeşitli sanat galerilerinde seminerler veren Sadık, ressamların hayatlarından Mısır piramitlerine dek pek çok ilgi çekici başlığa dair bilgilerini paylaşıyor ve Türkiye’nin dört bir yanındaki takipçilerine sanat sevgisi aşılamaya devam ediyor.

UYGARLIĞIN AYAK İZLERİ: RÖNESANS’TAN BAROK DÖNEM’E SANAT DEHALARI
Yazar: Celil Sadık
Dizi / Tür: Kurgudışı / Sanat Tarihi
Yayım Tarihi: Ekim, 2019
Sayfa Sayısı: 220
Fiyat: 39,50 TL

Bir yorum

  1. Nurullah Nurullah 01/11/2019

    Harika emeğinize sağlık ❤️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir