İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çocuklar, Kayıp Tavşanı Bulmak İçin Pera Müzesi’nde Buluşuyor!


Pera Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bir dizi etkinlik düzenliyor. Pera Öğrenme, 20 Nisan Cumartesi günü “Sanatın İzi” atölyeleriyle çocukları keyifli bir güne hazırlarken,  “Tavşan Aranıyor” adlı minyatür tiyatro oyununu müzenin ikinci katına taşıyor. Kutlama etkinlikleri kapsamında Pera Film, geçtiğimiz yıl başlattığı Hayal Gücüm Benim Gücüm!programını 20-24 Nisan tarihleri arasında devam ettirirken, çocukları Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası, Aslan Kral ve Oyuncak Hikâyesiile buluşturuyor.

Pera Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tüm çocukları birbirinden eğlenceli etkinliklere katılmaya davet ediyor. Bayram kapsamında düzenlenen etkinlikler arasında, çocukların oyun oynarken canlandırma yapma, kendilerini drama teknikleri ile ifade edebilme yeteneklerini geliştiren ilham verici atölyeler; daha önce Almanya, Avusturya, Hollanda, İngiltere ve İskoçya’da gösterilen eğlenceli bir tiyatro oyunu ve yediden yetmişe her yaştan izleyicinin keyifle takip edebileceği animasyon filmler yer alıyor. Çocuk Bayramı kapsamındaki tüm etkinlikler katılımcılara ücretsiz sunuluyor.

“Sanatın İzi”nde Yaratıcı Drama!

Bayrama özel etkinliklerin ilk ayağını, Pera Öğrenme’nin Çağdaş Drama Derneği iş birliğiyle, çocuklara yönelik hazırladığı  “Sanatın İzi” atölyesi oluşturuyor. Suna ve İnan Kıraç Vakfı Koleksiyon Sergileri  ve Mürekkepten:  Çin Güncel Sanatından Yorumlamalarsergisinden ilhamla hazırlanan atölyelerde, yaratıcı drama yöntemiyle sergilerdeki eserlerin farklı bir bakış açısıyla yeniden ele alınması amaçlanıyor. Kutlamalar kapsamında sunulan ikinci etkinlik kapsamında, bugüne kadar Almanya, Avusturya, Hollanda, İngiltere ve İskoçya’da 400’ü aşkın kez sahnelenen, “Tavşan Aranıyor”adlı oyun sahneleniyor. Çocuk Bayramı kapsamında minik izleyicilerle buluşan bu minyatür tiyatro oyunu, Atta Festival ve BonteHond’un uluslararası iş birliğinde Türkiye-Hollanda ortak prodüksiyonu olarak Türkçe sahneleniyor. 4-6 yaşaralığındaki çocuklara hitap eden oyun,Pera Müzesi 2. kat sergi salonunda minik ziyaretçileri bekliyor.

Üç unutulmaz animasyon yapım, çocuklarla buluşuyor!

Pera Film, geçtiğimiz yıl başlattığı Hayal Gücüm Benim Gücüm! programına bu yıl da devam ediyor ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı özgünlük ve yaratıcılığın coşkusunu yansıtan bir program ile kutluyor. Program kapsamında Willy Wonka’nın gizli şekerleme fabrikasına 5 şanslı çocuğu kabul edeceğini ilan etmesiyle başlayan serüveni anlatan, Mel Stuart imzalı Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası; yönetmenliğini Roger Allers ve Rob Minkoff’un paylaştığı, Simba’nın cesaret ve kahramanlıklarla dolu öyküsünü konu alan Aslan Kral; oyuncak koleksiyonu yapmayı çok seven Andy’nin etrafında gelişen sürpizlerle dolu maceraya odaklanan, yönetmenliğini John Lasseter’ın yaptığı Oyuncak Hikâyesi çocuklarla buluşuyor.

Etkinlik Programı

Öğrenme Programı

20 Nisan Cumartesi

10:30 “Sanatın İzi”

15:00 ”Tavşan Aranıyor”

Film Programı

20 Nisan Cumartesi

12:00 Aslan Kral (89′)

16:00 Oyuncak Hikayesi (81′)

21 Nisan Pazar

12:00 Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası (99′)

14:00 Oyuncak Hikayesi (81′)

23 Nisan Salı

19:00 Aslan Kral (89′)

24 Nisan Çarşamba

19:00 Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası (99′)

Pera Öğrenme “Sanatın İzi” atölyesi ücretsizdir. Pera Müzesi 2. kat sergi salonunda gerçekleştirilecek Tavşan Aranıyor gösterisi ücretsizdir, yerler sınırlıdır, rezervasyon alınmamaktadır.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 0212 334 99 00 (4)

ogrenme@peramuzesi.org.tr


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.