İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çocukların Yeni Okuma Arkadaşı Küçük Mürmür

Okumayı yeni öğrenen çocuklar için özel olarak tasarlanan “Küçük Yıldızlar” koleksiyonu yeni kitaplarla zenginleşiyor. Andreas Schlüter’in yazıp Dirk Hennig’in resimlediği Küçük Mürmür’ün maceraları, ”Küçük Yıldızlar – İlk Okuma Kitaplığı” serisindeki yerini alıyor.

”Okuma Seviyesi 2” olarak sınıflandırılan bu neşeli öyküler, okumayı yeni öğrenen 1. sınıf öğrencilerini ve okumada hızlanmak için alıştırma yapan 2. sınıf ilk dönem öğrencilerini hem eğlenceli hem de öğretici bir okuma serüvenine çıkarıyor.


Çocuklar, Kalamaryalı sevimli mürekkep balığı Mürmür ve onun yakın dostlarıyla birlikte farklılıkların zenginliğini keşfediyor, sosyal ilişkileri geliştirmenin ne kadar önemli olduğunu öğreniyor. Mürekkep balığı Mürmür’ün, karşılaştığı sorunlara yönelik ürettiği pratik çözümler, bir yandan okurları eğlendiriyor, diğer yandan da akran zorbalığının sebepleri ve sonuçları üzerine onlara düşünme fırsatı sunuyor.

Küçük Mürmür kitaplarının sonunda yer alan  16 sayfalık ”Bulmaca Diyarı” bölümü,  çocukların okuduklarını daha iyi anlamalarına ve pekiştirmelerine katkı sunuyor.

Büyük kitap harfleri, basit cümleler, kısa paragraflar ve resimlerde dikkate yönelik ayrıntılarla okumaya heveslendiren ”Küçük Yıldızlar – İlk Okuma Kitaplığı” serisi Tudem’in yayın planında yer alacak yepyeni kitaplarla zenginleşmeye devam edecek!

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code