İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Damdaki Kemancı 50. Yılında Orijinal Çevirisiyle Sahnede

Dünyanın en sevilen müzikallerinden biri olan Damdaki Kemancı, yeni sezonda da dev kadrosuyla Zorlu PSM’de tiyatroseverler ile buluşmaya devam ediyor. Sevilen oyuncu Binnur Kaya ve devlet tiyatrolarının önemli isimlerinden Mehmet Ali Kaptanlar’ın başrollerini paylaştığı Damdaki Kemancı Müzikali, Türkçe sahnelenişinin 50. yılında, Türk müziğinin en önemli kompozitörlerinden Nevit Kodallı’nın kaleme aldığı Türkçe sözlerle yeni sezonda Cüneyt Gökçer’in değerli anısına saygıyla, orijinal çeviriyle sahneleniyor. Sezonun ilk temsili ise 21 Eylül 2019 Cumartesi günü izleyici ile buluşacak.

“Sütçü Tevye” öykülerinden uyarlanan ve Broadway’de en uzun süre sahnelenen 15 eserden biri olarak kayıtlara geçen Damdaki Kemancı Müzikali’nin bu yıl, Cüneyt Gökçer ile Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde 1969 yılında Türkçe olarak ilk sahnelenişinin 50. yılı kutlanıyor. Bu sezon, Damdaki Kemancı, Türk müziğinin en önemli kompozitörlerinden Nevit Kodallı’nın, bu ilk sahneleme için kaleme aldığı Türkçe sözlerle devam ediyor. Ayrıca, dönemin üslubuna yakın olarak, Türk tiyatrosunun en kıymetli oyun yazarlarından Güngör Dilmen’in Devlet Tiyatroları için çevirdiği metin kullanılıyor.

Geçtiğimiz sezonlarda her gösterimi yoğun ilgiyle karşılanan müzikal bu sezonda da Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşmayı sürdürüyor. Daha önce izleyenler için yeni bir renk, izlemeyenler için tekrar bir fırsat niteliği taşıyan bu başarılı müzikalin biletlerine Zorlu PSM gişelerinden ve www.zorlupsm.com, www.biletix.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Tarihler:

21-28 Eylül 2019

27-28 Ekim 2019

Bilet Fiyatları:

1.Kategori: 132.00 TL
2.Kategori: 110.00 TL
3.Kategori: 93.50 TL
4.Kategori: 77.00 TL
5.Kategori: 66.00 TL

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code