İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Deniz Akdoğan’ın İlk Solo / Enstrümantal Albümü Yayında

Türk Müziği’nin başarılı kadın enstrümanist
temsilcilerinden Deniz Akdoğan’ın ilk solo / enstrümantal albümü 3 Ağustos tarihinde tüm dijital platformlarda yayınlanmaya başladı.

Albümde biri sözlü ve biri de kendi bestesi olmak üzere 7 esere yer veren Deniz Akdoğan, Klasik kemençe enstrümanını daha geniş kitlelere tanıtmak ve geçmişten gelen eserleri modernize bir yorumla müzikseverlere sunmayı amaçlıyor.

Albüme aranjeleriyle Emre Merallı, gitarıyla Çağatay Özkaya, perküsyonlarıyla Barış Cem Songur katkıda bulunurken; kayıt / mix / mastering aşamalarında ise Timuçin Aksüer yer aldı.

Deniz Akdoğan'ın ilk solo albümü hakkında

Farklı orkestralara ve müzik topluluklarına da müziğiyle katkıda bulunan Akdoğan’ın albümü, hem dünya müziğine, hem de Türk Müziği’ne örnek teşkil eder nitelikte. Zeybekler, saz eserleri, türkü ve şarkılar içeren albüm; farklı müzik tarzlarıyla ve piyano, gitar, perküsyon gibi enstrümanlarla harmanlanıp modernize edilerek, her zaman / her yerde dinlenecek bir bütün haline geldi.

Müzikseverler, Dijital Müzik Dağıtım etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini alan albüme; Spotify, Deezer, Fizy, Apple Music, Tidal, İnstagram Music ve Amazon Prime Music uygulamalarından erişebilirler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code