İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Dijital Dinamikler” ile Herkese Açık Ücretsiz Dijital Sanat Eğitimleri

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen bang. Prix dijital sanatlar sergisi, ”Dijital Dinamikler” başlığı altında gerçekleştirilen panel, konuşma ve workshoplara da ev sahipliği yapıyor. Teknoloji ve dijital sanatlar kullanımı alanında kendini geliştirmek isteyen herkese açık olan bu etkinliklere, serginin sona ereceği 29 Haziran 2019 Cumartesi gününe kadar ücretsiz olarak katılmak mümkün.

Genç bireylerin teknolojik ve bilimsel unsurlar içeren sanatsal üretimlerini desteklemek amacıyla yıl boyunca farklı sergi ve etkinliklerle dinamik kalan inovasyon ekibi ArtBizTech’in ana destekçiliğini üstlendiği  bang. Prix 2019 programı ve sergisi kapsamında düzenlenen etkinlikler heskes tarafından yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Beyoğlu’nda bulunan Studio-X İstanbul, bang. Prix 2019 dijital sanatlar sergisinin ziyaretçilerini ağırlamanın yanı sıra “Dijital Dinamikler” başlığını taşıyan konuşma, panel ve workshoplara da ev sahipliği yapıyor. Dijital Dinamikler programının tüm etkinlikleri, Studio-X İstanbul’da gerçekleştirilirken, dijital sanatlar ve teknoloji kullanımı alanında kendini geliştirmek isteyen herkese seminerler ücretsiz olarak sunuluyor. Dijital Dinamikler kapsamındaki workshoplara, bang. Prix sergisinin devam ettiği 29 Haziran 2019 Cumartesi gününe kadar katılmak mümkün.

Dijital sanatlara giriş “Dijital Dinamikler”den geçiyor

Dijital Dinamikler programı, veri sanatı, biyo sanat, yeni medya ve kinetik sanatlara ilgisi olan ve yapay zeka, veri ve ses işleme gibi teknolojilere ilişkin bilgilerini geliştirmek isteyenler için oldukça zengin ve eşi benzeri olmayan bir içerik sunuyor. Dijital Dinamikler programı bu özelliğiyle adeta dijital sanatlar için bir portal (giriş kapısı) niteliği taşıyor.

Etkinliklere, dijital sanatlar konusunda üretim yapmayı hedefleyen sanatçıların yanı sıra, teknoloji bilgisine sahip ancak dijital sanatlara ilgi duyan kişiler de çok rahat bir şekilde katılabiliyor. Workshoplarda kontenjan kısıtı olduğundan programa dahil olmak isteyen kişilerin  info@bangprix.org  adresine mail atarak, kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Dijital Dinamikler Programı

26 Haziran 2019

Teknolojiye Giriş: Mini “tech”sSaat: 14.30-15.30

Rabia Yorgancı Kındıroğlu

Panel: Dijital Ütopyalar + Oyun TeknolojileriSaat: 16.00-17.30

Elif Sürer, Hakan Yılmaz

Panel: Yapay Zeka + EtikSaat: 17.45-19.15

Cansu Canca, Mehmet Ünal

Panel: Biyo Sanat+ Biyo TeknolojilerSaat: 19.30-21.00

Arda Deniz Dokuzoğlu, Ata Akın, Elif Esen

27 Haziran 2019

Elektroniğe Giriş: Arduino WorkshopSaat: 16.00-18.00

Ziya Bahtiyar

29 Haziran 2019

Görsel Medya ve Ses: Sound Design WorkshopSaat: 12.00-13.30

Gökalp Kanatsız

Bilgisayarla Görme: Deep Learning WorkshopSaat: 14.00-15.45

Ahmet Alp Kındıroğlu

Yaratıcı Kodlama: processing OwrkshopSaat: 16.00-18.00

Mehmet Berk Bostancı

ArtBizTech Hakkında

İnovasyon danışmanlığı alanında hizmet veren ArtBizTech, workshop, seminer ve eğitimleriyle firmaların daha yenilikçi fikirler geliştirmelerine destek oluyor. Çalışmalarında Design Thinking (Tasarım Odaklı Düşünme) ve Artful Thinking (Sanatsal Düşünme) metodolojilerini temel alıyor. İş ve teknoloji, tasarım, psikoloji ve sanat gibi farklı alanlardaki profesyonellerden oluşan multidisipliner ekibin misyonu, sanatı iş ve teknoloji dünyasıyla bir araya getirerek, Türkiye’de “inovasyon” kavramına derinlik kazandırabilmek. ArtBizTech’in Amazon.com üzerinden Amerika, Fransa ve Japonya gibi ondan fazla ülkede okuyucularıyla buluşan “Design Thinking Methodology Book” ve “Artful Thinking” isimli iki kitabı bulunuyor.

ArtBizTech ayrıca, hem iş ve teknoloji dünyasını yeni fikirlerle beslemek hem de Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde yapay zeka, büyük veri, robotlar ve genetik gibi inovatif ve bilimsel unsurları kullanarak sanatsal çalışmalar yapan gençleri görünür kılmak amacıyla, bang. Prix isimli bir program yürütüyor. Bu program dahilinde güzel sanatlar, mühendislik, tasarım, biyomedikal gibi farklı disiplinlerden herkesin inovasyona ilham veren projelerini destekliyor; farklı mekanlardaki sergileriyle, bu inovatif sanat evrenini daha çok kişiye ulaştırıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code