İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Doğu ve Batı Müzikleri “Doğu’dan Batı’ya Müzik Yolculuğu” Konserlerinde Buluşacak

Japon Sanatçılar Atsuko Suetomi (Koto) ve Yuki Miyata (Arp), Türk Flüt Virtüözü Bülent Evcil ile birlikte 10 Nisan 2022 tarihinde Ankara CSO Ada’da ve 20 Nisan 2022 tarihinde İstanbul Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde Japon, Anadolu ve Batı müziklerinden oluşan flüt-koto-arp trio konserleri gerçekleştirecekler.

İstanbul ve Ankara şehirleri nisan ayı içerisinde çok anlamlı iki konsere ev sahipliği yapacak. Japon sanatçılar Atsuko Suetomi ve Yuki Miyata ile Türk sanatçı Bülent Evcil, Doğu’dan Batı’ya Müzik Yolculuğu isimli konserle 10 Nisan 2022 tarihinde CSO Ada’da; 20 Nisan 2022 tarihinde Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde dinleyicilerinin karşısında olacaklar.

Japon, Batı ve Anadolu klasik müziklerinin modern uyarlamalarla icra edileceği konsere Atsuko Suetomi, Japonya’nın en geleneksel müzik aletlerinden biri olan Koto ile; Yuki Miyata, kökenlerini Anadolu topraklarından alan Arp ile; Bülent Evcil ise Flüt ile eşlik edecek.

Konser vesilesiyle nisan ayı içerisinde Türkiye’ye gelecek olan Yuki Miyata, eğitimini Japonya ve Fransa’da tamamlamış ve başta bu ülkeler olmak üzere birçok ülkede konserler vermiş bir arp sanatçısıdır. Uluslararası Koto Sanatçısı Atsuko Suetomi 2007 yılından bu yana Türkiye’de yaşamakta ve sanatını icra etmektedir. Sanatçı, gerek senfoni orkestralarıyla gerekse solo, duo, trio projelerle yürüttüğü konserleriyle Japon Müziğini Türk müzik severlere tanıtmış ve tanıtmaya da devam etmektedir. Flüt Virtüözü Bülent Evcil ise halen İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası flüt sanatçısıdır ve çok önemli uluslararası orkestralardaki sanat çalışmaları da devam etmektedir.

Konser serisinin İstanbul ayağı Kadıköy Belediyesi organizasyonuyla Japonya İstanbul Başkonsolosluğu ve Türk Japon Vakfı destekleriyle gerçekleştirilecektir.

Program:

Haru no umi / İlkbaharın Denizi ( Miyagi Michio)

Sakura (Unknown)

Rokudan ( Yatsuhashi Kengyo )

Pavane ( G.Faure)

Danzas Espanolas Andaluza. ( E.Granados),

Dance of the Blessed Spirits. (C.Gluck)

Oblivion (A.Piazzolla)

Legende (H.Renie)

Entr’acte (J.Ibert)

Bahar Gelsin (Aşık Reyhani)

(Not: Program değişikliği hakkı saklıdır.)

Ankara Konseri:

CSO Ada Mavi Salon

Tarih ve Saat: 10 Nisan 2022 / 20.00

Bilet: biletinial adresi ve sanatcepte uygulamasında

İstanbul Konseri:

Yer: Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat Merkezi

Tarih ve Saat: 20 Nisan 2022 / 20.00

Bilet: kadikoy.bel.tr adresinde

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir