İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dünya Sanat Günü’nde “Sanat Yolu” Sergisi Sanatseverler ile Buluşuyor!


15 Nisan Dünya Sanat Günü’nde 33 sanatçı “Sanat Yolu” adlı karma sergiyle Kaş Sanat Galerisinde sanatseverlerle bir araya geliyor.

Floransalı sanatçı Leonardo Da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan tarihi, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Türkiye’nin önerisiyle 2012’den itibaren Dünya Sanat Günü olarak kutlanıyor. Türkiye’de birbirinden kıymetli 33 sanatçı Dünya Sanat Günü’nü “Sanat Yolu” adlı resim sergisiyle Kaş Sanat Galerisi’nde kutlamaya hazırlanıyor. Sibel Tetik organizasyonu ve Sinan Yenilmez desteği ile açılacak olan sergide günümüzün  klasik ve çağdaş sanat örneklerinden oluşan eserleri ile tanınmış sanatçılar xx sayıda eserle yer alacak. 15 Nisan’da saat 18.30 da açılışı gerçekleşecek olan sergi 25 Nisan tarihine kadar pazar günü hariç her gün ziyaret edilebilecek.

Katılımcılar; Alp Bartu, Seyhan Demir, Afet Yayla, Ayla Akbuar,Aytül Kayhan, Ayhan Bozdemir, Aynur Yalciner Sencan, Aysel Akova Somer, Ayşe Banu Gökalp, Funda Alkan Cumbul, Bahar Bayrak, Deniz Deniz, Dilek Ünalan,Macide Oytay, Emine Tavukçu Yamaci, Esti Saul, Füsun Ürkün, Gül Alpata, Gülseren Emiroğlu, Güneş Alev, Hrasun Sergio, İpek Hazneci,Nurcan Türkoğlu, Karin Cincioğlu, Melike Yamacı Ünsal, Nermin Özcan Özer, Nevin Torun, Pakize Akkaya, Rima Halidi, Senur Biçer, Setenay Sezer, Sibel Sicimoğlu, Şafak Işılay.

Haber: Selen Filiz


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.