İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dünyanın En Prestijli Film Festivallerinden Karlovy Vary’de TRT Rüzgarı Esecek

Dünyanın en prestijli film festivallerinden Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nde bu yıl TRT rüzgarı esecek. 20 – 28 Ağustos tarihleri arasında 55’incisi düzenlenecek olan film festivalinde TRT destekli “Wild Roots” (Yabani Kökler) ve endüstri bölümünde TRT ortak yapımı “Bir Umut” projesi yarışacak. Festivalde ayrıca kurgu aşamasındaki projelerin yarıştığı Work in Progress kategorisinde “TRT Ödülü” verilecek.

Çekya’nın en büyük film festivali olan, dünyanın en eski film festivallerinden biri ve Orta ve Doğu Avrupa’nın da önde gelen film etkinliklerinden biri olarak kabul edilen Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali bu yıl 20 – 28 Ağustos tarihleri arasında 55’incisi düzenlenecek. Festivalde, TRT Ortak Yapımı ve TRT destekli filmler yarışırken, kurgu aşamasındaki projelerin yarıştığı Work in Progress kategorisinde de “TRT Ödülü” verilecek.

Karlovy Vary Film Festivali’nin “East of the West” yarışmasında geçen sene festivalin endüstri bölümünde “TRT Ödülü” alan Wild Roots (Yabani Kökler) filmi yarışacak. TRT destekli Macaristan-Slovakya ortak yapımı film, çarpıcı bir baba-kız hikayesini konu alıyor. Yönetmen Hajni Kis’in ilk uzun metrajlı filmi olan Wild Roots, geçtiğimiz sene Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nin endüstri bölümü Eastern Promises’ta kurgu aşamasındaki projelerin yarıştığı Work in Progress kategorisinde yarışarak “TRT Ödülü” kazanmıştı. 

TRT ortak yapımı “Bir Umut” Karlovy Vary’de

Yönetmen Ümit Köreken’in ikinci uzun metrajlı filmi “Bir Umut”, Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nin endüstri bölümü Eastern Promises’ta yarışacak. Türkiye, Almanya ve Slovenya ortak yapımı “Bir Umut”, festivalin post prodüksiyon aşamasındaki projelerin yarıştığı First Cut+ kategorisine seçilen 16 projenin arasında yer aldı.

First Cut+ kategorisine seçilen projeler pazarlama, satış, promosyon ve Work in Progress konularında workshoplara katılarak post prodüksiyon aşamasını destekleyen ödüller için yarışacak.

TRT-Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali iş birliği ikinci senesinde

TRT yalnızca Türkiye’deki uluslararası film festivallerini desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda dünyadaki en önemli film festivallerini de desteklemeye devam ediyor. TRT’nin dünyanın en prestijli film festivallerinden Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali ile geçtiğimiz yıl başlattığı iş birliği bu yıl da devam ediyor. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code