İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Duo Guschlbauer“ İlk Kez Türkiye’de

Avusturya Kültür Ofisi 1 Nisan Cuma günü  saat 19:30’da Palais Yeniköy’ün büyülü salonunda Avusturyalı iki genç kardeş sanatçıdan kurulu  “Duo Guschlbauer“i  ağırlayacak. Genç ve başarılı çellist Marilies Guschlbauer ve piyano eşliğinde kardeşi Nikolaus Guschlbauer Türkiye’de verecekleri ilk konserlerinde müzikseverlere keyifli bir program sunmayı amaçlıyor. İkili programlarında Ludwig van Beethoven, Johannes Brahms, Nadia Boulanger ve Robert Schumann’ın eserleri ile müzikseverlerle buluşacak.

Duo Guschlbauer  ana merkezine Beethoven ve Brahms’ı konumlandırdıkları bu konserlerinde kendilerinin çalmaktan çok keyif aldıkları kişisel favorileri Nadia Boulanger’ın “Trois Pièces” ve Robert Schumann’ın “Adagio ve Allegro” ile Istanbullu müzikseverlere bir müzik ziyafeti vaadediyor.

Şanslı dinleyiciler Türkiye’de ilk konserini verecek olan başarılı çellist Marilies Guschlbauer’i virtüözite gerektiren performansını Palais Yeniköy’ün büyüleyici salonunda dinleme ayrıcalığına sahip olacak.

Österreichisches Kulturforum Istanbul / Avusturya Kültür Ofisi  ve  KAM MANAGEMENT ’ın katkılarıyla gerçekleşecek bu konsere katılmak için “ https://www.eventbrite.at/o/austrian-cultural-forum-istanbul-17564754592 “ sayfasını ziyaret etmek gerekiyor. 

Pandemi koşulları sebebiyle seyrici kapasitesi 150 kişi ile sınırlıdır.

 Program


L.v. Beethoven: Variations on the theme “Bei Männern, welche Liebe fühlen” for cello and piano in E flat major WoO 46 (11‘)
N. Boulanger: Trois Pièces (8’)1. Modéré2. Sans vitesse3. Vite et nerveusement rhythmé
L.v. Beethoven: Sonata No. 4 in C major, Op. 102/1 (16’)1. Andante – Allegro vivace2. Adagio – Tempo d’andante – Allegro vivace
R. Schumann: Adagio and Allegro, Op. 70 (9’)
J. Brahms: Sonata No. 1 in e minor, Op. 38 (26’)1. Allegro non troppo2. Allegretto quasi Menuetto3. Allegro

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir