İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Efe Dikmen’den Yeni Şarkı: Kaçsam

Efe Dikmen’in yeni single çalışması “Kaçsam” OnAir Sahne etiketiyle yayımlandı.

Lise yıllarından başlayıp üniversitede devam ettirdiği müzik kariyerine, mezuniyet sonrası meslek hayatının devreye girmesiyle ara vermiş bir müzisyen Efe Dikmen. Fakat “müzik müzisyeni bırakmaz, bazen şartların lehine oluşmasını bekler” dedirtircesine Efe Dikmen’in 10 yıl aradan sonra geri döndüğü müzik yaşamında yayımlanan ilk şarkısı da yine OnAir Sahne etiketiyle müzikseverlere ulaşan “Git” isimli şarkısıydı.

“Kaçsam”, Efe Dikmen’in kendi içsel yolculuğu ile başlamış ve dinleyen herkesi kapsayan bir ruh haline tercüman olmuş adeta. Müzisyen şarkının hikayesini şöyle dile getiriyor:
“Çok uzun zamandır aşırı sıkılıyorum. Bu şarkı aynı döngünün bana verdiği yorgunlukla ortaya çıktı aslında. Geçen sene metin halinde deftere karalanmış şekildeydi ve kısa zaman önce sözleri dizayn ederken birçok konuyu çağrıştırmasına dikkat etmeye çalıştım. Kimileri için aşk, kimileri için yalnızlığı temsil edebilir. Ama bendeki temsili geçmiş.”

Sözü ve bestesi Efe Dikmen’e ait olana “Kaçsam”ın aranjesi müzik dünyasının yakından tanıdığı Kaan Alptekin tarafından yapılmış.

Efe Dikmen’in yeni şarkısı “Kaçsam”ı tüm dijital platformlardan dinleyebilirsiniz:
Spotify I Apple Music I Deezer I Fizy I YouTube Music
Efe Dikmen Sosyal Medya:

Instagram I Twitter

OnAir Sahne Sosyal Medya:
Instagram I Twitter I Facebook I Linkedin I TikTok

__________________

Efe Dikmen Hakkında:
12 Mayıs 1989’da Aydın’da doğdu.
Lise başlarında hobi arayışıyla gitar çalmaya başladı. O dönemde ilk grubu Nev-i Şahsına Münhasır’da vokalist ve ritim gitarist olarak görev aldı. Aydın’da birçok sahne aldıktan sonra üniversite sebebi ile eski grubuyla bir daha yeni bir proje yapamadı. Üniversite döneminde İzmir’de dahil olduğu gruplar da uzun soluklu olmadı.
İş hayatı sebebiyle 10 yıl kadar müziğe ara verdikten sonra 1 Aralık 2020 itibariyle NŞM ile sahnede çaldıkları “Git”i solo olarak OnAir Sahne etiketiyle yayınlandı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir