İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ekrem Kadak “Süpürge II” Resim Sergisi ile Galeri Selvin Nişantaşı’nda


2018 AANKSRS Sanat kurumu tarafından yılın sanatçısı ödülüne layık görülen Ekrem Kadak “Süpürge II” resim sergisi ile 23 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında Galeri Selvin Nişantaşı’nda.

1957 Tokat doğumlu olan sanatçı, 1979 Samsun Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nü bitirdi. Anadolu Üniversitesi’nde lisansını tamamladı.

1985’ te başlayan Anadolu Sergileri, 1990 yılından itibaren büyük kentlerde devam etmiştir. Üçü yurt dışında olmak üzere, 25 kişisel sergi yaptı ve 50’ye yakın karma ve grup sergilerine katıldı.

Bu dönem resimleri yaşadığı coğrafyanın ten an ve boşluk temalarının öne çıktığı işlerdir. Yaşamı boyunca Kapadokya’ya olan ilgisi vardı ve Karlık Evi Otelinin sahibi Abdullah Şen’le tanıştı. “Kapadokya Uluslararası Çağdaş Sanat Buluşması”nı birlikte organize ettiler. Günümüze kadar dünyadan ve ülkemizden 300’e yakın sanatçıyı buluşturdular.

Kapadokya, Ekrem Kadak için resmine eklentiler oluşturma sürecinin önünü açan deneysel bir sürecin başlangıcıdır diyebiliriz. Cam paletin diğer yüzünün büyüsü onu dünyada cam altı resmi konusunda neler yapıldığını araştırmaya yönlendirdi. 20.yy da büyük sanatçıların ilgisiyle zanaattan sanata evrilen bu duruma çağdaş göndermeler oluşturarak çalışmalarına devam etmektedir.

İki arkadaş bir hayalimiz var…dan yola çıkarak sanatçının cam altına çağdaş göndermelerden oluşan işlerinden Kapadokya Uçhisar’da Ekrem Kadak Cam Müze Evin oluşumunu  gerçekleştirerek kurumsal hale getirmişlerdir.

2018 AANKSRS Sanat kurumu yılın sanatçısı ödülüne layık görülen Ekrem Kadak’ın Galeri Selvin Nişantaşı’ndaki sergisi 23 Mart – 17 Nisan tarihlerinde izleyicilerle buluşacaktır.

Çalışmalarını Ankara ve Kapadokya’da sürdüren Ekrem Kadak, bu dönemde güncel temalı sergilerle izleyicisi ile buluşmayı yeğleyen bir tavır içindedir.

Galeri Selvin

Abdi İpekçi Caddesi No:38 D:3

Nişantaşı İstanbul

Tel: 212.263 74 81

selvincg@gmail.com

www.galeriselvin.com

Galeri Selvin kısıtlamalar dışında Pazar günleri hariç 11:00 – 19:00 saatleri arasında açıktır.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.