İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Emre Ezelli “Dichotomy’ Sergisi ile Weißgerberlände 22 Viyana’da

Sanatçı Emre Ezelli 26 Eylül 2019 tarihinde  Weißgerberlände 22 Viyana’da sergileyeceği 4. Solo Sergisi Dichotomy’e ile sanatseverlerle buluşuyor.

Sergisi hakkında bilgi veren Ezelli şunları söyledi; Dikotomi ilk defa Yunan Filozof Zeno tarafından kullanılan ve hareketin matematiksel bir formülle imkansızlığını açıklamaya çalışan bir paradokstur. Bu paradoks aynı zamanda kararsızlık ve zıtlık hislerini açıklamak için de kullanılır. Bu duygu bozukluğu kişilerin hiçbir zaman anı yaşayamamasına neden olur, çünkü bu kişiler daima diğer seçenekleri düşünür ve bitmek bilmeyen bir rahatsızlık içinde olurlar.

Bu sergimde de, önceki işlerimde olduğu gibi atık malzemelerle çalıştım, ancak bu defa malzemelerimi değişik özelliklere sahip kağıtlardan seçtim. Bu kağıtlar kitap ve dergilerden topladığım görsellerle bir araya gelerek kolajlar oluşturuyor. Bu kolajlarda gördüğümüz karakterlerin ise her birinin farklı bir hikayesi var. Bu hikayeler benim günlük hayatımda karşılaştığım olaylardan, kişilerden, okuduğum kitaplardan, veya izlediğim tiyatro ve sinema sahnelerinden ilham alıyor. Eserlerdeki metinleri ise nostaljik bir etiket makinesi kullanarak bastım.

Dichotomy sergimde, yarattığım aklı karışık karakterlere hikayelerini anlatabilecekleri bir alan veriyorum.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir