İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Erden Erdoğan’dan 3 Şarkılık Yeni Single: “Gerçekten Sevenler Derneği”

Genç müzisyen Erden Erdoğan “Gerçekten Sevenler Derneği” isminde OnAir Sahne’den çıkardığı single ile yeniden dinleyicileriyle buluştu.

Yeni çalışmasında “Gerçekten Sevenler Derneği”, “Daha Neler Var” ve “Hala Sana Aşığım” adlarında 3 şarkıya yer veren müzisyen, elektronik ve akustik müziğin birleşimini dinleyicilere sunarak, onları farklı dünyalarda yolculuğa çıkarırken, söz yazarlığıyla da rehberlik ediyor. 

Erden Erdoğan’ın şarkı yazarlığı kimliğinin yanında prodüksiyon ve aranje alanlarında da deneyimleri çocukluk yıllarına dayanıyor. Çok küçük yaşlardan beri kayıt ve düzenleme alanlarındaki deneyimi, güncel işlerindeki başarısını en iyi açıklayan unsurlardan biri. Müziğin teknik evreninde ne kadar yetkin bir sanatçı olsa da müziğe ve üretimlerine karşı perspektifi bir o kadar duygusal izler taşıyor. Bu bağlamda Erden Erdoğan çalışmalarını, fiziksel varlığı bir gün olmayacak olsa bile sözleri ve ezgileriyle sonsuza dek varlığını sürdürme gayreti olarak görüyor. 

Kariyerinde kendinden deneyimli ya da deneyimsiz olmasını önemsemeden birçok sanatçıyla ortak projelerde yer alan Erden Erdoğan bireysellikten daha çok kolektif projelerde yer almayı tercih ediyor. Son projesiyle kendisine “Gerçekten Sevenler Derneği” parçasında eşlik eden Kübra Yıldız ise oldukça dikkate değer bir kadın vokal.


Erden Erdoğan hakkında

1990 İstanbul Üsküdar doğumlu olan Erden Erdoğan müziğe 9 yaşında gitar çalarak başladı. İlk bestesini 14 yaşında yaptı.  16 yaşında müzik stüdyosunda aranje ve mix mastering eğitimi aldı. 20 yaşına geldiğinde ufak çaplı ev stüdyosu ile kayıtlarına başladı. Şu an 1’i albüm olmak üzere toplam 21 single çalışması var. Deneysel müziğe ağırlık vermeyi ve değişik müzik türlerini harmanlamayı seven Erden Erdoğan’ın reggea ve alternatif müzik başta olmak üzere sırasıyla; Pop, Rock, Lo-fi ve Deep house gibi türler üzerinde birçok çalışması bulunuyor.


————
Albüme tüm dijitallerden ve şarkıların kliplerine OnAir Sahne YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

Dijitaller
Spotify I Apple Music I Fizy

YouTube
Gerçekten Sevenler Derneği
Hala Sana Aşığım
Daha Neler Var

ERDEN ERDOĞAN Sosyal Medya
Instagram I Twitter

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code