İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Erin İlkcan Aslan “Ben & Yaratılar – I & Creations” sergisi İle Galeri Diani’de

Nefes almayı ve var olmayı unutmayın. Ancak bu şekilde gerçekten mevcut olabilir ve hayatımızın tüm kontrolünün bizde olduğunu hatırlayabiliriz...

Figüratif sanata yepyeni bir soluk katan, Ankara ile özdeşleşmiş, şehrin simgesi olan kırmızı, siyah ve beyaz renklerle yaptığı minik canavarları ve sloganları ile sanatına renkleri katan sanatçı Erin İlkcan Aslan, eserlerini en iyi self-analiz olarak görüyor ve “Ben & Yaratılar – I & Creations” sergisinde bireysel farkındalık süreçlerini ve mevcudiyetinin geçtiği bazı frekansal basamakları resimler ile tılsımlayarak sergilemeyi amaçlayarak yola çıkıyor.

Sanatçı Erin İlkcan Aslan, bedenindeki ruhun, materyal varlıktan, derinlerindeki öz’e, yani mevcudiyeti hissedebildiği kendilik durumuna doğru kendini “realitede” deneyimleyerek aktığı yolculuklar boyunca farklı disiplinlerde ifade biçimleri kullanmayı deniyor.

Erin İlkcan Aslan’ın, bu sergideki tuval bezleri üzerine çalışılan çoğu işi, fazlasıyla hareket halinde geçen hayatının yanında rahatlıkla taşınabilecek eserler üretme isteği sonucu yaşam için yaratılmıştır. Üç boyutlu düzlemdeki zaman algısından yola çıkarak incelersek, “daha önceki” üretimler ile bu sergideki ortak imgeler, biraz incelendiğinde görünürleşiyor.

Erin İlkcan Aslan, Galeri Diani’deki eserlerini; “Sokaklarda sıkça kullandığım kalp imgesini, bu kez resimlere de almış olmamın en yegane sebebi kendi kalbimle ve kendi kalbimin zamandan bağımsızlığı ile karşılaşmış olmam ve bedenimi en küçük yapı taşına kadar güncellemeyi denemem sırasında kendi kalbim ile geçirdiğim uzun meditatif zamanları hatırlatıyor.” olarak açıklıyor.

Sanatçı Erin İlkcan Aslan’ın “Ben & Yaratılar – I & Creations” sergisini 11 Mayıs Cumartesi ile 1 Haziran Cumartesi tarihleri arasında Galeri Diani ‘de ziyaret edebilirsiniz.

ERİN İLKCAN ASLAN KİMDİR?

1990 yılında Ankara’da doğan Erin İlkcan ASLAN, yüksek öğrenim hayatı boyunca farklı branşlar (Felsefe, Reklamcılık, Tıbbi Bitkiler ve Karşılaştırmalı Edebiyat) denemiş fakat 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakülesi Resim Bölümü’nden mezun olmuştur. Yurt içi ve yurt dışında çokça kişisel ve karma sergiye katılan Erin, resmin yanı sıra dijital kolaj, video enstelasyonları, müzik prodüksiyonu, ses yerleştirmeleri, fotoğraf ve yazınsan olarak da işler yapmaktadır

Adres; Bostancıbaşı Caddesi NO 3 D BEYOĞLU/ İSTANBUL

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code