İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

!f İstanbul İçin Geri Sayım Başladı

Sinemaseverlerin sabırsızlıkla beklediği !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde geri sayım başladı. !f Galalar, !f Belgeseller, !f Çocuk, !f Efsaneler gibi birçok farklı seçki ile İstanbul’a heyecan katacak olan olan festival 13 Eylül 2019 tarihinde izleyicilerle buluşuyor. Festival 19 Eylül – 22 Eylül tarihleri arasında İzmir ve Ankara’da sinemaseverler ile buluşacak.

Söyleyecek sözü olanları 18 yıldır buluşturan !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 13 Eylül’de İstanbul’da başlıyor. Çok seslilikle büyümeyi amaçlayan !f ruhu, bu yıl da özün bağımsızlığını ilan ediyor ve film tutkunlarını ortak bir platformda buluşturuyor. 22 Eylül Pazar gününe kadar sürecek festivalde klasikleşmiş seçkilerin yanı sıra bu yıl ilk kez !f Çocuk, !f Jenerasyon gibi seçkiler de yer alıyor.

!f Galalar’da Jim Jarmusch, Joanna Hogg,  Dominga Sotomayor Castillo ve Jérémy Clapin izleyici ile buluşuyor.

!f Galalar’ın bu yılki seçkisinde Roy Andersson, Jim Jarmusch ve Joanna Hogg gibi ünlü yönetmenlerin son filmleri bulunuyor. Roy Andersson’un tam 14 yılda tamamladığı “Yaşananlar” üçlemesinin ardından çektiği ve aynı zamanda son filmi olan “About Endlessness” filmi ve Jim Jarmusch’un yönetmen koltuğunda oturduğu, zombi saldırısına uğrayan kasaba sakinlerinin hayatta kalmak için yaptıklarını anlatan son filmi “The Dead Don’t Die” merakla beklenen filmler arasında bulunuyor.

!f Efsaneler seçkisinde “Tabutta Rövaşata”, “Ağır Roman” gibi Türk sinemasının efsanevi filmleri, !f Kült’te David Lynch’in yönettiği “Blue Velvet”, “Eraserhead” gibi dünya sinema tarihinin kült filmleri, !f Belgesel’de ise “Mystify: Michael Hutchence” ve “Loving Vincent: The Impossible Dream” gibi filmler çok yakında sinemaseverler ile buluşuyor. Sinemaseverler ayrıca, !f Deneysel’de “Lysis”, Keş!f’te “End of Season”, !f Gökkuşağı’nda “End of the Century”, !f Karanlık ve Köşeli’de “Luz” ve !f Ulusal seçkisinde “Peri: Ağzı Olmayan Kız” gibi bir çok bağımsız filmi de izleme şansını yakalayacak.

!f Jürileri En İyiyi Arıyor

Keş!f, !f Ulusal ve Türkiye’den Kısalar kategorilerinden oluşan yarışmalar ile !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde yeni doğanın bilgeliğinin daha fazla insana ulaşması amacıyla bir araya gelen jüri üyeleri ise filmleri değerlendirerek en iyiyi ortaya çıkarmak istiyor. Bu hedefle Keş!f kategorisi, Michel Franco’nun jüri başkanlığında Barış Saydam ve Deniz Eyüboğlu Aydın ile en iyiyi arayacak. !f Ulusal kategorisindeki seçimleri ise jüri başkanı Ezel Akay önderliğinde Damla Sönmez ve Asja Krsmanovic yapacak. Türkiye’den Kısalar kategorisinin en iyisini de jüri başkanı Ayçe Kartal ile Anna Henckel-Donnersmarck seçecek.

Detaylar için: http://ifistanbul.com.tr

Biletler için: https://www.biletinial.com/

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code