İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fazıl Say’ın piyanosu Arya Su’ya uğurlu geldi


ÇEV Sanat’ın en Genç Yeteneği Arya Su Gülenç Crescendo Uluslarası Müzik Yarışması’nı kazandı. Fazıl Say’ın bizzat kendi piyanosunu hediye ettiği 9 yaşındaki Arya Su Gülenç, New York’ta Carnegie Hall’de performansını sergiledi.

ÇEV Sanat’ın QNB Finansbank ana sponsorluğunda sürdürdüğü ‘’Genç Yetenekler’’ projesi meyvelerini vermeye başladı. Proje kapsamındaki 42 üstün yetenekli sanatçıdan biri olan 9 yaşındaki piyanist Arya Su Gülenç, Crescendo Uluslararası Müzik Yarışmasında jüriden tam puan almayı başardı. Birincilik ödülü almak için New York’a giden Arya Su Gülenç’in Carnegie Hall’da sergilediği performans çok beğenildi.

Arya Su Gülenç’i ailesinin yanı sıra Türkiye Konsolosluğu yetkilileri de yalnız bırakmadı. Gülenç; “Çok mutluyum. Bu başarı benim için çok değerli. Henüz yolun başındayım. Fazıl Say’ın bana hediye ettiği kendi piyanosuyla çalışıyorum. Bu bana güç verdi ve uğur getirdi. ÇEV Sanat’a da bana verdikleri destek için çok teşekkür ederim” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

ÇEV Sanat Başkanı Berrin Yoleri, “Bu yıl, Cihat Aşkın, Fazıl Say, İbrahim Yazıcı ve Bülent Evcil’in Sanat Kurulu’muzun yaptığı seçmeler sonucunda 42 üstün yetenekli genç müzisyen Çev Sanat “Genç Yetenekler” projesine dahil edildi. Arya Su Gülenç’de bu çocuklarımızdan biri oldu. “Genç Yetenekler” Projesi kapsamındaki tüm çocuklarımız uluslararası birçok başarılara imza atarak bizleri gururlandırıyorlar. Kültür ve sanat elçilerimiz olarak ülkemizi dünyada çok daha büyük başarılarla temsil etmeye ve gururlandırmaya devam edeceklerinden hiç kuşku duymuyorum” diye konuştu.

Projenin en minik sanatçısı Arya Su Gülenç kimdir?

ÇEV Sanat’ın “Genç Yetenekler” projesine bu yıl katılan ve projedeki en küçük sanatçı olan Arya Su Gülenç, 2009 yılında doğdu. Eğitimine Osman Gazi Mithat Paşa ilkokulunda devam eden Arya Su müzik eğitimine 2016 yılında Piyano Koçu Elena Çekiç’le başladı. Almanya / Stuttgart’ta 2018 Seventh International Competition “Musıc Fireworks At Baden-Wuerttemberg Yarışması’nda ve İtalya / Roma’da Grand Prize Virtuoso 14 – 20 Aralık 2017 Uluslararası piyano yarışmasında birincilik elde etti. Ayrıca daha birçok uluslararası yarışmada dereceler kazandı. Prof.Boaz Sharon, Prof.Eduards Halim ve Prof.Tamara Poddubnaya ile piyano eğitimine devam ediyor.

Gazete Sanat olarak biz de Arya Su Gülenç’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.