İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Film Dersleri, Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi Nisan Ayında Başlıyor


Film Dersleri kapsamında 7 Nisan Pazar günü Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde “Kamera Önü Oyunculuk” atölyesi başlayacak. 6 haftalık eğitim, Pazar günleri 10:30- 13:30 saatleri arasında bir çok dizi ve uzun metraj  filmde  yönetmenlik yapan Hülya Bilban tarafından verilecek.

Film Dersleri, 2009 yılından beri “Muska“, “Organik Aşk Hikayeleri” gibi sinema filmlerinin  yapımcılığı yanında yerli yabancı bir çok reklam filmi, tv prodüksiyonları ve çeşitli projelerin  yapımcılığını/uygulayıcı yapımcılığını gerçekleştirmiş MinusGreen Productions’ın da kurucusu olan Serhan Nasırlı tarafından kurulan bir eğitim platformudur. Film Dersleri, 2018 yılından beri  eğitimlerine devam etmektedir.

Ders içerik: Oyuncu Kimdir?, Oyunculukta Farkındalık Nedir?, İşitsel ve Görsel Hafızanın Oyunculuktaki Yeri, Kendi Kaleminden Hikaye ve Karakter Yaratımı, Dizi ve Sinema Oyunculuğu Arasındaki Farklar Nedir?, Karakter Nedir?, Karakterin Hayata Geçirilmesinde Nelerden Faydalanılır? Oyuncu Olarak Senaryodaki Karakter Çalışması Nasıl Yapılır? Kamera Önü Oyunculukta Kamera Açılarının Önemi, Açıların Oyuncu Üzerindeki Etkisi Nedir?, Oyuncu Seçmelerine Nasil Hazırlanılır? Seçmeler  sırasında Oyuncunun Motivasyonu Nasıl olmalıdır?

Hülya Bilban: Televizyonda en çok izlenen “Yıldızlar Şahidim”, “Kehribar”,  “O Hayat Benim” ve “Sultan” dizilerinin yönetmenliğini yapan Hülya Bilban, sinema ve TV sektörü ile ANS Reklam ve Videoclip departmanı ile tanıştı. Muhteşem Film bünyesinde Yönetmen İrfan Tözüm ‘ün asistanlığı ile sinemaya geçiş yaptı . Reji ekibinde yer aldığı filmler arasında “Akrebin Yolculuğu”, “Mum Kokulu Kadınlar” , “Kurtlar Vadisi Pusu” ve “Kurtlar Vadisi Gladio” yer almaktadır. “Adı Aşk Olsun”, “Yabancı Damat”,”Hırsız Polis” ve “İki Aile” dizilerinde de Genel Koordinatör olarak görev aldı.  Bilban 2009 yılından beri yönetmenlik yapmaktadır.

Süre: 6 hafta, toplam 18 Saat

Eğitim  Tarihleri: 7,14,26 Nisan 5,12, 26 Mayıs  Pazar Günleri

Eğitim Saatleri:10:30 -13:30

Eğitim Yeri: Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.