İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Galeri Siyah Beyaz Yeni Sezonu “Dürtü” Sergisi ile Açıyor

Galeri Siyah Beyaz 2022-2023 sezonunu Hayri Şengün’ün 30 Eylül – 29 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek solo sergisi “Dürtü” ile açıyor.

Hayri Şengün biçimi dokunulacak nesne olarak yontarak, heykelleriyle dokunma isteğini uyandırmak, dokunsallığı canlandırmak üzerine çalışır. Bunları yaparken heykel ve uygarlık tarihine referanslar vererek pek çok izi bir araya getirir. Oluşturduğu biçim dilinin, yazınsal dilin sınırlarını aşmasını ya da çoklu anlamlar yaratmasını ister.

“Dürtü” başlıklı bu sergisinde Hayri Şengün, sanat pratiğindeki süreci yansıtan, pirinçten ürettiği heykellerinin yanı sıra iki boyutlu yapıtlarıyla yeni katmanlar oluşturuyor. Yapıtlarının üzerinde tek yöne ya da belirli bir doğrultuda sürüklenmeyen çoklu izler, çoklu kavramayı yansıtıyor. Şengün, çok malzeme ve tekniğe yayılarak bir biçim dili kurabilmeyi asıl çabası olarak tanımlar. Temsil etmeyen ve sözcük ile ifade edilemeyecek bir duyum oluşturmak ister.

Hayri Şengün - P.P., 2022, pirinç brass, 47 x 36 x 11 cm
Hayri Şengün – P.P., 2022, pirinç brass, 47 x 36 x 11 cm

Hayri Şengün’ün “Dürtü” isimli solo sergisi, 30 Eylül – 29 Ekim 2022 tarihleri arasında Pazar hariç her gün 11.00 – 19.00 saatleri arasında Galeri Siyah Beyaz’da ziyaret edilebilir.

Hayri Şengün hakkında

Hayri Şengün lisans öğrenimini Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümünde tamamladı. Lisans sürecinde, heykele ek olarak resim, seramik, mozaik ve özgün baskı üzerine çalışmalar yaptı. Ardından Bilkent Üniversitesi Medya ve Tasarım programında Güzel Sanatlar Yüksek Lisansını tamamladı. Sanat pratiğine ek olarak çeşitli üniversitelerde pratik ve teorik dersler veriyor. 

(*) İlk görsel: Hayri Şengün – Kalypso Yaramazlık Yapıyor Calypso is Misbehaving , 2021, pirinç grass, 13 x 9 x 6 cm – 3 x 9 x 3 cm.

İLETİŞİM:

Kavaklıdere Sokak 3/1-2 Şili Meydanı Ankara

t. 0312 467 7234

www.galerisiyahbeyaz.com

galerisiyahbeyaz@gmail.com

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code