İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gazete Sanat’tan Aktris Sevtap Çapan’a Ödül

Kurtuluş Savaşımızın 100. yılına ithafen hazırlanan tek kişilik oyun “Ben Kara Fatma” 1 Mart Pazar akşamı Tatavla Sahne’deydi. Başarılı aktris Sevtap Çapan’ın hayat verdiği, milli mücadelenin ölümsüz kahramanı Kara Fatma’nın yaşamını çarpıcı bir şekilde anlatan oyundan sonra GazeteSanat.com’un Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Resul Şahin, Sevtap Çapan’a tiyatroya olan katkılarından dolayı ödül takdim etti.

Tarih kitaplarında adı geçen ancak ne yazık ki yaşamları pek bilinmeyen kadın – erkek kahramanlarımızı biraz daha tanınır ve bilinir hale getirmek için uğraş veren Tiyatro P.A.S, “Ben” serisi “Kurtuluş” ana başlığı altında Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızın yaşam öykülerini sahneye taşıyor.

“Geçmişi Olmayanın Geleceği Olamaz!” yaklaşımıyla Milli Mücadelemizin kahramanlarına saygı duruşu niteliği taşıyan tek kişilik seri oyunların ilki olan “Ben Kara Fatma”yı, namıdiğer Üsteğmen Fatma Seher Erden’in savaş yıllarını ve  savaştan sonraki hayatını Sevtap Çapan canlandırıyor.

1 Mart Pazar akşamı Cihangir’de yer alan Tatavla Sahne’de gerçekleşen oyunu izleyenler arasında GazeteSanat.com’un Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Resul Şahin ile eşi Çiğdem Şahin de vardı. Resul Şahin oyundan sonra tiyatroseverlerin büyük bir ilgiyle takip ettiği başarılı aktris Sevtap Çapan’a tiyatroya olan katkılarından dolayı bir ödül takdim etti.

Türkiye ve dünya tiyatro sahnesinde ilk kez gerçekleştirilen “Seri Oyun” projesi tarihimize ışık tutmayı amaçlarken hem milli değerlerimizi ön plana taşıyor hem de kadın olgusunu güçlendirip kahramanlığın cinsiyetle sınırlanamayacağını seyirciye hatırlatıyor.

Yazan: Mehmet Dağıstanlı
Daramaturg: Belgi Paksoy
Yöneten: Özgür Kaymak
Kostüm Tasarımı: Onur Uğurlu
Dekor Tasarımı: Cihan Aşar
Işık Tasarımı: Hasan Demir
Müzik: Emrah Can Yaylı
Oyuncu: Sevtap Çapan
Yardımcı Yönetmen: Fulya Irmak Bilginer
Afiş – Medya Görsel Tasarım: Deniz Bulut
Fotoğraf: Volkan Erkan
Sosyal Medya Yönetimi: Gülfer Işık

Bilet ve ayrıntılı bilgi için Tiyatro P.A.S’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code