İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geleceğin Senaristleri Bu Atölyede Yetişiyor!

Açık Diyalog İstanbul’da 6-13 Ekim 2019 tarihinde, Senaryo Yazarlığı Atölyesi kapsamında çocuklar kendi senaryolarını oluşturabilecekler.

Açık Diyalog İstanbul’da çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik atölye çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Ekim ayının ilk atölye çalışması 6-13 Ekim 2019 tarihlerinde New York Film Academy (NYFA) Güzel Sanatlar Oyunculuk Bölümü mezunu olan Deniz Kara önderliğinde Senaryo Yazarlığı Akademisi gerçekleşiyor. 8 – 11 yaş grubu çocuklara yönelik bu atölye çalışmasında çocuklar yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini kullanarak kendi hikâyelerini yazma ve kahramanlarını yaratma imkanı yakalayacak.

İletişim odaklı ısınma oyunlarıyla başlayacak atölye bu çalışmasında; çocuklar senaryo yazarlığı hakkında bilgi alarak kendi hikaye fikirleri üzerinde senaryo oluşturacak.
Tüm atölye çalışmalarına başvurular info@opendialogueistanbul.com adresi ve 0212 232 7662 nolu iletişim numarasından yapılabilecek. Atölye çalışmasının katılım ücreti ise 100 TL’dir.

Deniz Kara Hakkında

Deniz Kara Zürih’te doğdu ve büyüdü. 15 yaşında Amerika’da aldığı lise eğitiminden sonra Zürih’te İşletme eğitimini tamamladı. 2012 yılında Los Angeles’a taşındı. 2015 yılında New York Film Academy (NYFA) Güzel Sanatlar Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. Hollywood’ta reklam, film ve dizi  setlerinde çalışarak tecrübe kazandı. Oyunculuk ile birlikte kamera arkası ile ilgili deneyim de kazandı. Ünlü oyuncu James Franco’nun okulu Studio 4’da ve özel oyunculuk koçundan dersler aldı. 2017 yılına gelindiğinde  Hollywood’ta bulunan First Access Entertainment şirketinde, Talent Management bölümünde staj yaptı. 2016-2018 yılları arasında University of California Los Angeles (UCLA), Entertainment Studies – TV&Film Yönetmenliği ve Oyunculuğu eğitimini tamamladı. Senaryosunu kendi yazdığı ve yönettiği kısa filmler çekti. Sinemaya olan tutkusu dışında çocuklara özel dersler verdi. Ayrıca Los Angeles’ta bir sanat vakfı olan, Young Storytellers Foundation’da gönüllü olarak çalıştı ve çocuklarla birlikte yazdıkları hikayeleri eğitim sonunda sahnelediler. Şimdi ise İstanbul’da yeni projeler üzerine çalışmakta ve çekeceği yeni kısa filmin hazırlıklarını yapmaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code