İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Görkem Yeltan’ın Yeni Filmi “Bağcık” Sinemalarda!

Sevilen sanatçı Görkem Yeltan yeni filmi “Bağcık” ile nihayet sinemaseverler ile buluştu! İtalya’nın Roma şehrinde Cinema d’İDEA Kadın Filmleri Festivali’nde Jüri Özel Ödülü kazanan “Bağcık” filmi uzun bir bekleyişin ardından 7 Haziran’da vizyona girdi.

Jüri açıklamasında, Bağcık filminin engelliliğin dikenli temalarıyla cesaretle mücadele ettiğini, yepyeni bir dil icadıyla gerçek, özel ve duygusal eğitime olanak sağladığını vurguladı.

Yönetmen Görkem Yeltan’ın “Yemekteydik ve Karar Verdim”den sonra ikinci uzun metraj sinema filmi olan “Bağcık” bir aile hikayesine odaklanıyor. Yeni bir aile bağının kurulduğu filmin başrollerinde değerli oyuncular Kaan Çakır, Pınar Tuncegil, Derin Yeltan, Alin Yeltan yer alırken, Ali Altuğ, Yeşim Koçak, Okan Yalabık, Barış Yıldırım ve daha birçok önemli isim onlara eşlik ediyor.

Senaryosunu Asuman Kafaoğlu Büke, Görkem Yeltan ve Yalçın Akyıldız’ın birlikte kaleme aldığı “Bağcık” filminin yapımcılığını ise Karina Film üstleniyor.

Filmin ortak yapımcıları Mehmet Güreli, Yalçın Akyıldız ve Görkem Yeltan olurken Görüntü yönetmenliğini ise Ercan Özkan üstleniyor.

Çekimleri Bodrum’da gerçekleşen filmin sanat yönetmenliğini Başak Çakır yaparken özgün müzikleri Yalçın Akyıldız imzasını taşıyor.

Ayrıca yazarımız Mine Alpan’ın 25 Mayıs tarihinde gazetesanat.com’da yayımlanan Görkem Yeltan röportajını okumak için buraya tıklayın.

Fragman

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code