İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“GÜVEN” Sofya film festivali’nde yarışacak


Başrollerini başarılı oyuncular Bülent Çolak, Gözde Çığacı, Ahmet Kaynak ve Serkan Keskin’in paylaştığı “Güven” filmi 7-17 Mart arasında Sofya’da düzenlenecek Uluslararası Film Festivali’nde seyirci ile buluşacak.

Sefa Öztürk’ün filmi “Güven”, Zonguldak’ta bir güvenlik şirketinde çalışan Ali ve karısı Meryem’in sorunsuz gibi gözüken ilişkilerini konu ediniyor. Meryem’in eski sevgilisi ve çocuğunun babası Ferit’in kente geri dönmesiyle karı-koca arasında bir güven testi baş gösterir. Ferit’in zamansız bir şekilde öldürülmesi aralarındaki güvensizliği de iyice körükler. Şüpheli olarak sorgulanan karı-kocanın ilişkileri tamamıyla değiştirecektir.

Sefa Öztürk’ün ilk uzun metrajlı filmi “Güven”in yapımcılığını F. Serkan Acar, Muhammet Çakıral ve Dilek Aydın üstleniyor. “Güven”, Antalya ve Boğaziçi Uluslararası Film Festivalleri’nden sonra, 23. Sofya Uluslararası Film Festivali’nde, Uluslararası Yarışma bölümünde yarışacak.

Sefa Öztürk kimdir?

1980 yılında doğan Sefa Öztürk, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümü’nde tamamladı. Bir dönem gazetecilik de yapan Öztürk, kariyerini sinema ve TV alanında sürdürdü. “İşler Güçler”, “Adını Sen Koy”, “Suskunlar”, “Şöhret” gibi dizilerde asistan yönetmenlik yapan Öztürk, ilk uzun metrajlı filmi “Güven”i 2018 yılında tamamladı.

Güven Künye

Yönetmen: Sefa Öztürk

Senaryo: Sefa Öztürk

Yapımcı: F. Serkan Acar/Muhammet Çakıral/Dilek Aydın

Ortak Yapımcı: Sefa Öztürk / Murat Başman

Yardımcı Yapımcı: Emmanuelle Döry

Oyuncular:

Bülent Çolak – Ali

Gözde Çığacı – Meryem

Ahmet Kaynak – Ferit

Serkan Keskin- Komiser

Feride Çetin- Esra

Görüntü Yönetmeni: Feza Çaldıran

Kurgu: Ömer Günüvar

Sanat Yönetmeni: Nezihe Ateş

Ses: Seçkin Akyıldız

Müzik: Erdem Helvacıoğlu

Cast Direktörü: Nimet Atasoy

Süre: 98 dakika


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.