İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Haldun Dormen ile Cumhuriyet Dönemi Operetleri ve Müzikalleri Üzerine Sohbet


İstanbul Araştırmaları Enstitüsü bünyesindeki “İstanbul ve Müzik” Araştırma Programı (İMAP)’ın düzenlediği “İstanbul’un Sesleri” etkinlik dizisi devam ediyor. Usta sanatçıları konuk eden dizinin ikinci konuğu ünlü tiyatro sanatçısı ve yönetmen Haldun Dormen, Cumhuriyet Dönemi operetleri ve müzikaller üzerine bir sohbet gerçekleştiriyor. Etkinlik Pera Müzesi Oditoryumu’nda 2 Nisan Salı günü saat 18.30’da başlayacak.

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, “İstanbul ve Müzik” Araştırma Programı’nın (İMAP)  düzenlediği  “İstanbul’un Sesleri” başlıklı söyleşi dizisinin ikinci konuğu duayen isim Haldun Dormen  olacak. İMAP koordinatörü  Derya Türkan  moderatörlüğünde düzenlenen söyleşide Haldun Dormen,  sanat geçmişini, erken Cumhuriyet dönemi operetleri ve kendisinin de öncülerinden olduğu müzikalleri anlatacak. Sohbet sırasında Derya Türkan arşivlerden derlediği özel kayıtları da dinleyicilerle paylaşacak. Etkinlik, 2 Nisan Salı günü, saat 18.30’da  Pera Müzesi Oditoryumu’nda  ücretsiz  gerçekleşecek.

“İstanbul’un Sesleri” ile görüntü ve ses arşivi oluşturuluyor

Yıllarca düzenlenecek bu söyleşi dizisi, müzikten edebiyata, tiyatrodan güzel sanatlara, kültür ve sanatın çeşitli alanlarından bir dizi sanatçıyı konuk edecek; bu süre boyunca döneme ışık tutan zengin bir görüntü ve ses arşivinin oluşmasına katkıda bulunacak. “İstanbul ve Müzik” Araştırma Programı, bu söyleşilerin ışığında, geride anı kitapları, besteler ve eserler bırakan kültür ve sanat insanları kadar, kendini tümüyle öğrenci yetiştirmeye vakfeden Cumhuriyet döneminin ilk hocalarını da anmış ve kayda geçirmiş olacak. Osmanlı’dan Cumuhuriyet’e geçiş sürecinde her biri önemli bir misyon üstlenen bu isimlerin yetiştirdiği öğrenciler, günümüzün ustaları, sanat alanının en önemli temsilcileri arasında yer alıyor.

Pera Müzesi Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek etkinlik ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır ve yerler sınırlıdır.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.