İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK / Küçük Zaman Sözlüğü Çevrimiçi Sergisi

Anadolu Kültür ve Diyarbakır Sanat Merkezi tarafından yürütülen Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK programı, 2012 yılından bu yana fotoğraf ve videoyla ilgilenen genç hikâye anlatıcılarının şehirlerine dair anlatmak istedikleri görsel hikâyelerin görünürleşmesi ve üretimlerin desteklenmesi konusunda katkı sağlıyor.

Bu kapsamda BAK’ın çevrimiçi platformu sehrebak.org’ta yayınlanan güncel çağrı ve sergilerin yanı sıra, birlikte üretimi destekleyen BAK Dersleri, Kolektif Üretim Atölyesi ve Video Geliştirme Atölyesi gibi eğitim ve üretim buluşmaları da devam ediyor. 

sehrebak.org yayınladığı tematik çağrılarla ülkemizin farklı noktalarından genç hikâye anlatıcılarını şehirlerine dair anlatmak istedikleri görsel hikâyeleri paylaşmaları için teşvik ediyor ve bu çabayla katılımcılardan gelen çalışmaları çevrimiçi sergi olarak erişime açıyor.

Gündelik hayatımızda, evimizde zamanı farklı açılardan ölçmeye ve deneyimlemeye yarayan kavram, eşya ya da durumlardan oluşan görsel hikâyelere yönelik bir davet olan Küçük Zaman Sözlüğü çağrısının çevrimiçi sergisi bugünden itibaren izlenebilir. Ayrıca Güncel Çağrı Sarı’ya başvurular devam ediyor.

BAK Ekibi “Küçük Zaman Sözlüğü” Çevrimiçi Sergisi

https://www.sehrebak.org/TR/Call/1099-Kucuk-Zaman-Sozlugu/ 

Güncel Çağrı “Sarı”

https://www.sehrebak.org/TR/Call/1120-Sari/

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code