İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hollywood'dan Türkiye'ye Oyunculuk Ödülü

Geçtiğimiz günlerde Hollywood’un prestijli festivallerinden biri olan Los Angeles Aktör Ödülleri sahiplerini buldu. “Best Monologue” ödülünü “Your Man Says Goal” filmindeki Casper karakteriyle alan Berkay Berkman, bu ödülü alan ilk Türk oyuncu oldu.

Berkay Berkman

Emmy ödüllü yönetmen Ronn Kilby’nin jüri başkanlığını üstlendiği  festivalin ana jüri ekibinde Lisa Roumain, Casey Ruggieri, Mor Cohen, Taylor Rose gibi yıldız isimler bulunuyor. Berkay Berkman konuşmasında “Bu ödülü ülkeme getirmekten onur ve mutluluk duyuyorum” dedi. Berkman ayrıca, çok yakında Türkiye ve Avrupa’da vizyona girmeye hazırlanan korku/drama türündeki “Lanetli Anlaşma” filminde yine farklı bir rol ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Gelen teklifler üzerine, “Daha önce verdiğim yanlış kararlardan ders aldım ve senaryo seçimlerimde daha özenli olmam gerektiğini fark ettim, bu kararımı uygulamaya koyduğumda ise sonucu ödülle aldım. Dolayısıyla, doğru senaryo ve doğru rol gelinceye kadar bekleyeceğim” dedi.

Berkay Berkman & Atakan Şatıroğlu

İzmirli oyuncu bu süreçte kurucularından biri olduğu Ayhan Işık Oyunculuk Okulu’nda eğitim vermeye devam edeceğini belirtirken şunları ekledi; “Your Man Says Goal ve Lanetli Anlaşma filmlerinin yönetmeni Atakan Şatıroğlu ile kurduğumuz okulda 10 yıldır birlikte eğitimler veriyoruz, beni mesleğimde diri tutanın bu olduğuna inanıyorum. Öğretmeye çabalarken aslında kendim de öğreniyorum, umarım öğrenciliğim bir 30-40 yıl daha devam eder.”

Bir yorum

  1. Emin berkman Emin berkman 23/02/2020

    Muhteşem bir yükseliş. Başarılarının devamını dilerim berkay berkman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir