İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İlhan İrem Albümleri Plak Formatında Müzik Marketlerde


İlhan İrem’in iki efsane albümü daha plak formatında müzikseverler ile buluşuyor. “Bezginin Gizli Mektupları” ve “Dünden Yarına” ile başlayan bu macera, sanatçı İlhan İrem’in iki muhteşem albümüyle devam ediyor. “Koridor” albümüyle beraber The Best of İlhan İrem serisinin ilk albümü “Sevgililer Günü” plak formatında müzikseverlerin karşısında!

7’den 70’e bütün İlhan İrem hayranlarını sevince boğacak ve daha önce İlhan İrem müziğinin ve sesinin büyüsüyle hiç tanışmamış müzikseverlere yepyeni ufuklar açacak bu albümler Universal Müzik Türkiye etiketiyle plak formatında artık sizlerle!

“KORİDOR” 1994

Koridor, Sanatçı İlhan İrem tarafından yazılması ve kayıtları 8 yıl süren, sanatçının kült albümlerinden biridir. Sanatçının bütün anlatımlarının manifestosu niteliğindedir. Koridor, yeni bir müzikal milattan çok, bir odak özelliği taşır. Sanatçının 1994 yılına kadar olan üretimleri “Koridor”a ulaşırken, daha sonraki anlatımlar koridorlardan ışığa ve sevgiye doğru çıkışları içinde barındırır. Koridor’un devamı bir başka kült çalışma ise “Seni Seviyorum” albümüdür. Sanatçı İlhan İrem daha sonra kendi deyimiyle, yer çekimini tamamen terkederek cennetine ulaşmıştır.

“Her geçen gün biraz daha kalınlaşan insanların arasında, doğru hayattan, doğru sevgiden, ışıklı gelecek inancından bir milim bile sapmadan yaşamaya direnmenin, hayatlarımıza getireceği, uzun, yoğun ama geçici bir karanlığı var.” (Hey Dergisi – 19 Mayıs 1994)

“Göz; insandan hayata, insandan insana ilk koridor.” Albümün kapağındaki göz resmi hakkında sorulan bir soruya sanatçının yanıtı (1994)

SEVGİLİLER GÜNÜ (THE BEST OF İLHAN İREM / 1) 1995

The Best of İlhan İrem serisinin ilk albümü olan “Sevgililer Günü” albümü hakkında 1995 yılında Cumhuriyet Gazetesi’nde Cumhur Canbazoğlu tarafından kaleme alınmış yazıda şu cümleler geçiyor; “Sevgililer Günü/The Of İlhan lrem/1, 1973 yılından bu yana doğru bildiği yolda bıkmadan ilerleyen sanatçının yaptıklarını anımsamak ya da keşfetmek için güzel bir olanak. Sanatçı İlhan İrem’in eski yapıtlarını yeniden piyasaya çıkarma çabasının diğer sanatçılara da örnek olmasını diliyoruz. Çok genç bir nüfusa sahip ülkemizde geçmişte neler yapıldığını bilmek ve geçmişle günümüz arasında köprü kurmak o kadar zor ki.”


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.