İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bir Invisible Disco Productions Filmi: Angel

Angel, Amelia Annen tarafından yönetilen ve Deniz Bulat tarafından yazılan bir Invisible Disco Productions yapımıdır.

Modern bir evrende Angel (Melek) ve Satan (Şeytan), God (Tanrı) tarafından aynı göreve atanırlar. İkili birbirleriyle çatışırken bir yandan da ahlaksız bir adamın kaderine karar vermek zorundadırlar.

Angel 2021 yılının ortasında, COVID aşılanmalarının hızlandığı ve New York’un sosyal hayata geri döndüğü dönemde, Manhattan’ın East Village mahallesi ve Alchemical Stüdyoları’nda iki günde çekilmiştir. Angel sosyal medya platformları üzerinden kitlesel fonlama çalışmaları, prodüksiyon şirketinin aylık bağışçıları ve şirketin daha önceki yapımlarından elde ettiği gelir aracılığı ile hayata geçirilmiştir.

Başarıları

Angel Manhattan’ın ünlü sinema salonu Angelika Film Center’da yer alan özel bir film etkinliğinde bağışçılar ve sanatçılardan oluşan bir seyirci grubuyla buluştu. Bu etkinlikte “Emerging: A Virtual Film Festival” ödüllerini kazanan kısa filmler de gösterildi.

Temmuz 2022’de Angel, İstanbul Film Ödülleri’nde En İyi Komedi Kısa Filmi ödülünü kazanırken, Deniz Bulat Kısa Film dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Angel daha sonra Fotofilm’in 3. Uluslararası Kısa Film Festivali’nde finalist oldu.

Filmden bir sahne. Soldan sağa: Lauren Montes ve Deniz Bulat.
Soldan sağa: Lauren Montes ve Deniz Bulat

Invisible Disco Productions Hakkında

Invisible Disco Productions, eğlence ve sanat sektörünün çeşitli alanlarında faaliyet gösteren bir yapım şirketidir. Amacı genç ve yeni sanatçılara yeteneklerini sergileyebilecekleri bir ortam yaratarak birbirinden farklı sanatçıları bir araya getirmektir.

Invisible Disco 2020 yılının başından beri New York’da aktif bir şekilde tiyatro, film ve radyo sektörünün çeşitli alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Thea Throndson tarafından yönetilen, Lauren Montes ve Amelia Annen tarafından yazılan tek kişilik bir oyun olan This Feeling (2020) ve Sarah Ruhl’un, John Trindl tarafından yönetilen Melancholy Play (2022) oyunu yapım şirketinin tiyatro alanında imza attığı performanslardan bir kaçıdır. Tiyatro alanının yanı sıra Invisible Disco, Roadtrip (2021), Rural (2021), Dinosaur Day (2021) and Angel (2021) filmleriyle beraber kısa film sektöründe de yer almıştır. Günümüzde bu filmlerin hepsi festivallerde yer almaktadır.

Pandemi döneminde Invisible Disco multimedya alanındaki çizgileri değiştirmeye çalışarak sanatçıları kendi sanatlarını kendileri yapmaya motive ederek sanatı dijital ortamda devam ettirmiştir. Bu dönemde All Work, No Play Festival’ini yaratarak dijital ortamda çeşitli oyuncu, yönetmen ve yazarları bir araya getirip on dakikalık oyunlar yaratmışlardır. Girls Inc. NYC kuruluşuna yardım amaçlı Sartre’nin No Exit adlı oyununu sunmuşlardır. Yine pandemi döneminde Writer’s Block Party adlı bir podcast yayınlamaya başlamışlardır. Bu podcast ile amaçları çeşitli yazarların çalışmalarını paylaşmak ve sanatçının iç dünyasına girebilmektir.

2022 yılında Invisible Disco Productions, “Emerging: A Virtual Film Festival” adlı bir etkinlik geliştirip ev sahipliği yapmıştır.

Invisible Disco Productions ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen internet sitesini, Instagram sayfasını ve 2021’de verdiği söyleşiyi izleyebilirsiniz.

Invisible Disco Productions Ekibi

Yapım Şirketi Üyeleri, Soldan Sağa: Thea Throndson, Deniz Bulat, Lauren Montes, Amelia Annen
Fotoğraf: Esther Um

Kreatif Kadro

Yönetmen: Amelia Annen
Amelia Annen New York’da çalışmakta olan yapımcı, oyuncu ve yönetmendir. Thank You for Coming (Merci D’etre Venue) (2021), Cryptic Clues ve Girl of My Dreams (2021) filmleriyle tanınmaktadır. Angel (2021) kısa filmini yönettikten hemen sonra Dinosaur Day (2021) adlı kendi yazdığı karakomik bir kısa filmi yönetmiştir. En son olarak Amelia, Rural (2021) adlı bir kısa film ve Caroline Elise’in Prom Queen adlı şarkısının klibini yönetmiştir. Annen, New York Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Tiyatro Bölümümü mezundur. Amelia hakkında daha fazla bilgi için IMDb sayfasını ve internet sitesini inceleyebilirsiniz.

Görüntü Yönetmeni: Benjy Berkowitz
Benjy Berkowitz New York’da çalışmakta olan, New York Üniversitesi Film ve Televizyon Bölümü mezunu görüntü yönetmenidir. Berkowitz görüntü yönetmeni olarak çeşitli kısa filmler çekmiştir, bunlardan bazıları: Lovers Leap (2022), Girl of My Dreams (2021), Rural (2021). Benjy hakkında daha fazla bilgi için IMDb sayfasını ve görüntü yönetmenliğinden örnekler olan klibini izleyebilirsiniz.

Soldan Sağa: Benjy Berkowitz ve Amelia Annen Angel kamera arkası

Oyuncular

Angel (Melek) rolünde Deniz Bulat:
Deniz Bulat Angel (2021) kısa filmi ve Et Alia Theater’ın This Is Me Eating___(___Yerken Ben) (2021), adlı etkileşimli tiyatro performansı ile tanınan oyuncu, yazar ve yapımcıdır. Son olarak Jamaad Pictures yapımı olan Enough About Love (2022) ve Junda Productions filmi olan Öte (2022) filmlerinde çalışmıştır. Öncesinde Stonestreet Studios’da Loners ve Atlantic Theater School’da Stupid F**king Bird ve Romeo and Juliet prodüksiyonlarında rol almıştır. New York Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tiyatro Bölümü mezunu Deniz, Invisible Disco Productions ve Et Alia Theater ile birlikte çeşitli yapımlarda çalışmaktadır. Oyunculuğun yanı sıra çeşitli bağımsız projelerde prodüksiyon koordinatörü ve yardımcı yönetmenlik yapmaktadır. Deniz hakkında daha fazla bilgi için kişisel internet sitesine ve IMDb sayfasına göz atabilirsiniz.

Satan (Şeytan) rolünde Lauren Montes:
Lauren Montes, Los Angeles’lı ve New York Üniveristesi Tiyatro Bölümü mezunu oyuncu, yazar, komedyen ve yapımcıdır. Film ve tiyatronun yanı sıra skeç, doğaçlama, ve stand-up alanlarında da deneyimlidir. Angel (2021) filmindeki oyunculuğundan sonra yakın zamanda Shakespeare’in A Midsummer Night’s Dream adlı oyununda yer alıp yönetmenliğini üstlendi ve çeşitli Invisible Disco projelerinin yapımcılığı yaptı. Daha öncesinde Atlantic Theater School’un prodükisyonu Accidental Death on an Anarchist oyununda rol aldı. Lauren hakkında daha fazla bilgi için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

God (Tanrı) rolünde Miranda Kang:
Miranda Kang oyuncu yazar, doğaçlamacı ve yönetmendir. Thank You for Coming (Merci D’etre Venue) (2021), Mechanical Bulls, Angel (2021) filmlerinde rol almış Roadtrip (2021) filminin yönetmenliğini üstlenmiştir. Miranda New York Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Üniversite yıllarında doğaçlama komedi grubu Pasadena Golf Club ile beraber sahne almış ve bu grupla beraber Ulusal Üniversiteler Doğaçlama Turnuvasında birinci olmuşlardır. Miranda hakkında daha fazla bilgi için IMDb sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Miles rolünde Zack Canonico:
Zack Canonico New York’da çalışmakta olan ve New York Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu bir oyuncudur. Zack, Derailment Theatre Company adlı tiyatro şirketinin kurucularından biri olup ekibin Amy Staats tarafından yazılan The Tower Demos, adlı podcast radyo oyununda rol almıştır. Son olarak 2022’de Shakespeare’ın A Midsummer Night adlı oyununda rol almıştır. Zack’in çalışmalarını takip etmek için internet sitesine göz atabilirsiniz.

Bad Guy (Kötü Adam) rolünde Ryan Hudzik:
Ryan Hudzik New York’da çalışmakta olan oyuncu, şarkıcı ve yazardır. New York Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin Tiyatro ve Müzikal Bölümünden mezundur. Uzun süredir Broadway Comedy Club’ın sunduğu müzikal doğaçlaması “Eight is Never Enough” performanslarında rol almaktadır.

Soldan Sağa: Miles rolünde Zack Canonico, Angel rolünde Deniz Bulat

Çekim Ekibi

Yönetmen: Amelia Annen
Görüntü Yönetmeni: Benjy Berkowitz
Yapımcı: Thea Throndson ve Invisible Disco Ekibi
Yazan: Deniz Bulat
Besteleyen: Grace Um
Kamera Asistanı: Ethan Romaine
Ses Kayıtçısı ve Boom Operatörü: James Azzaretti
Ses Mikseri: Mariano Flores
Montaj ve Yardımcı Yönetmen: Blaire Sharman
Yardımcı Yönetmen: Bella Maxwell
Set Dekoru ve Yapım Asistanı: Isabella Gomez Giron
Set Dekoru ve Set Fotoğrafçısı: Esther Um

Soldan sağa: Satan rolünde Lauren Montes, God rolünde Miranda Kang, Angel rolünde Deniz
Bulat

Angel hakkında daha fazla bilgi için…
Angel ve Invisible Disco Productions hakkında daha fazla bilgi almak ya da filmi izlemek için
invisiblediscoproductions@gmail.com veya denizibulat@gmail.com adreslerine email atabilirsiniz!

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir