İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Işıl Dural ve Dünya Dural Donkişot Sanat Kafe’de

Işıl Dural ve Dünya Dural Resim Sergisi’nin açılışı, 4 Mayıs saat: 18.00’de Maltepe Donkişot Sanat Kafe’de gerçekleşecek ve  23 Mayıs 2019 tarihine kadar ziyaret edilebilecektir.

IŞIL DURAL

1959’da Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Resim Bölümünü bitirdi. Maltepe Anadolu Meslek Lisesi’nde resim öğretmenliği yaptı. Yeditepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda Grafik Bölümü’nde Öğretim görevlisi olarak çalıştı. Kasım Koçak atölyesine devam etti. On kişisel sergi ve çok sayıda karma sergiye katıldı. 10. Şefik Bursalı Resim Yarışması, Türkiye Jokey Kulübü Resim Yarışması ve Trakya Üniversitesi Posta Sanatı Yarışması’nda sergileme aldı. Çok sayıda çalıştay ve sempozyuma katıldı.  Ayrıca Türkan Saylan Kültür Merkezinde BGİ Birinci Yıl Büyük Sergi’sinde ve “Formların Diyaloğu” Adahan Galeri karma sergisinde yer aldı. Halen İstanbul Maltepe’deki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) üyesidir.

DÜNYA DURAL

1985’te İstanbul’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Sanat tarihi ve Bizans sanatı üzerine çalışmalar yaptı. Düş Yolcusu Sanat Durağı’nda galeri yöneticisi olarak çalıştı. Arkeolog Ufuk Baş Arığ ile Arkeoloji atölyesinde “Megalitik Kültürler” konusunda çalışmalar yaptı. Heyyamola Yayınları Roman Kahramanları dergisinde editörlük yaptı. Fatma Savaş Güzel Sanatlar Atölyesinde, Bahar Kılıç-Can Tekeli Atölyesinde resim çalışmalarına devam etti. 2017’de “3. Kapadokya Asker ve Akademisyenler Sanat Çalıştayı”, “İda Sanat Terasları Çalıştayı” ve 29 Ekim Kartal Çalıştayı’na katıldı. “Trajedi ya da Hiçlik” adlı ilk kişisel sergisini 2018’de Kadıköy Galeria Mavist’te açtı. Pusula Sanat Evi, Neta Art ve Galeria Mavist’te çok sayıda karma sergiye katıldı. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde, Bir Grup İnsan Birinci Yıl Büyük Sergisi’ne ve Pusula Sanat Evi’nde “Genç Etki” karma sergisine katıldı. Maltepe’deki Atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code